Presunúť na hlavný obsah

Po prvom manželstve som mužov odmietala: Jeden to však zmenil gestom, ktoré by si mali osvojiť všetci dobrí chlapi

Sex a vzťahy

Beáta sa v prvom manželovi hlboko sklamala. O mužoch nechcela ešte dlhú dobu počuť. Potom ju jeden zaujal, no nikdy by neurobila prvý krok. On na to odvahu mal a získal si ju touto svojou vlastnosťou, ktorá chýba mnohým mužom.

Z manžela sa stala po rokoch verná kópia otca alkoholika

Známa našej kamarátky, volajme ku Beáta, to nemala počas prvého manželstva vôbec na ružiach ustlané. Vydávala sa mladá, hneď po strednej škole a tiež rýchlo otehotnela. Po rokoch sa z jej manžela stala verná kópia jeho otca alkoholika, ktorý ju v tých najväčších záchvatoch opilstva a hnevu neváhal titulovať ako tú najposlednejšiu z posledných: „Bolo to skutočne zlé obdobie. Dala som tomu manželstvu celú mladosť, snažila som sa ho zmeniť a všetko to bolo aj tak márne. Škaredo som sa popálila a rozvod, hoci viete si predstaviť, sa nezaobišiel bez drámy a manželových výstupov, pretože ma napriek všetkému nechcel opustiť, bol pre mňa skutočným vykúpením,“ objasňuje Beáta.  

Mohlo by vás zaujímať: Najväčšia kríza v manželstve prichádza v tomto momente: Ak sa budete držať tejto jednej veci, určite ju prekonáte

Ako rozvedená som sa hanbila a trvalo dlho než som sa ukázala svetu

Po rozvode sa musela Beáta odsťahovať naspäť k svojim rodičom, pretože predtým bývala u svokrovcov. Vlastný byt neprichádzal v úvahu, pretože si ho sama s dvomi deťmi nemohla dovoliť platiť, ani podnájom, takže bola vďačná, že ju rodičia ochotne prichýlili. „Keby nemám v tomto období po rozvode oporu vo svojich rodičoch, sestre a svojich dvoch úžasných deťoch, ktoré si tiež pri otcovi opilcovi užili svoje, nebola by som to prekonala. Trvalo dlho, kým som nabrala odvahu ukazovať sa ako rozvedená pred svetom, pretože som sa hanbila a určite som nemala v pláne hľadať si novú známosť. Aj keď rodičia tiež nástojili, aby som sa pred mužmi neuzatvárala, pretože ktorá žena nepotrebuje muža a nech sa prestanem hrať na to, že to všetko zvládnem. Viem, že to mysleli dobre, pretože oni tu večne nebudú a nechceli, aby som zostala na všetko sama s deťmi,“ vysvetľuje vtedajšie okolnosti Beáta.

Čítajte tiež: Poradila som svojej najlepšej priateľke, aby opustila manžela, ktorý si ju nevážil: Rovnakú chybu už neurobím kvôli tomuto

V práci som strela muža, ktorý o mňa prejavil záujem, no zaujal aj mňa

Do školy, kde robila učiteľku prišiel učiť jeden muž od nej o pár rokov starší a podľa jej slov, nemohla povedať, že by si ho hneď nevšimla. Ale samozrejme nikdy by nebola urobila prvý krok, na to sa cítila stále sklamane a neverila v dobrý koniec. On bol však oveľa iniciatívnejší a začal jej dvoriť, čo ju však len vyplašilo. Potom sa však dozvedel o jej manželstve a situácii a urobil niečo, čím jej dal najavo, že je iný ako si myslí a že mu môže veriť: „Povedal mi, že hoci si neprežil to čo ja, vie si predstaviť, aké ťažké to pre mňa a moje deti muselo byť a preto nechce nič unáhliť. Že urobí všetko, čo poviem a bude čakať tak dlho ako poviem. Ale nech ho neodmietam, ale dám nám šancu, lebo verí, že to má budúcnosť,“ hoci tieto slová Beátu potešili, bola zvedavá, či má skutočne takú trpezlivosť a veľkorysosť. Či to neboli len plané sľuby.

Neprehliadnite: Po troch rokoch sa mi priznal, že som jeho životnou láskou: Mal manželku, ale musel s pravdou von a prezradilo ho toto gesto

Dala som mu zelenú a vykľul sa z toho skvelý večer

No dotyčný muž skutočne vydržal a nielen to. Hoci jeho pozvanie na večeru, do kina alebo len tak na prechádzku odmietla veľakrát s odôvodnením, že musí byť s deťmi, hoci s nimi mohla nechať svojich rodičov, on to nevzdal. Po pár mesiacoch snaženia jej už aj mama začala dohovárať, že ho nemôže nechať čakať večne. Tak sa rozhodla mu zavolať a konečne jeho pozvanie na večeru prijať. „Vykľul sa z toho skutočne skvelý večer a časom som sa znova začala cítiť ako taká čerstvo zamilovaná pubertiačka. Odvtedy prešiel rok, moji rodičia aj deti ho maj radi a už si aj hľadáme spoločné bývanie. Vďaka jeho trpezlivosti, tým že nenaliehal, že vydržal a splnil, čo sľúbil, si ma získal. Všetci dobrí chlapi by si mali osvojiť túto vlastnosť. Ocenila by to nejedna žena,“ objasňuje na koniec svojho príbehu so šťastným koncom.