Presunúť na hlavný obsah

Čas narodenia vášho dieťaťa predurčuje kvalitu vášho zväzku: Je lepšie, ak sa narodí pred alebo počas manželstva?

Zábava

Aj taká, na prvý pohľad, banálna vec ako je čas, keď sa vaše dieťa narodí, má značný vplyv na kvalitu vášho vzťahu. Myslíme, že budete prekvapení tým, kedy je najvhodnejší moment.

Áno vieme. Život sa s príchodom bábätka do rodiny značne zmení. A či chceme alebo nie, vzťah dvojice to jednoznačne ovplyvní. Tušili ste však, že aj to, či sa vám potomok narodil pred alebo počas manželstva má vplyv na kvalitu vášho zväzku? A údajne celkom významnú. 

Čítajte viac: Svet je skutočne malý: To, že nevera praskne práve týmto kurióznym spôsobom by som v živote nečakala

Dieťa pred svadbou

Čo myslíte, je dieťa skutočne šťastnejšie, pokiaľ sa narodí manželskému páru? A sú nejaké nevýhody toho, ktoré posúvajú nemanželské dieťa v spoločnosti do iného levelu? A v neposlednom rade, aký to má vplyv na váš vzťah? Nuž odpoveď je jednoznačná. Vplyv to má naozaj veľmi zásadný. Pokiaľ sa totiž dieťa narodí do rodiny ešte pred svadbou, vzniká medzi dvojicou chtiac - nechtiac akási  vnútorná nervozita. Hoci si ju možno zo začiatku mnohé páry nepripúšťajú, vo významnej miere sa to odzrkadľuje na budovaní vzťahu medzi mužom a ženou. Žijeme totiž v spoločnosti, v ktorej sa očakáva, že dvojica sa vezme. Či sa nám to páči alebo nie, vplyv okolia, rodiny a status doby nemožno potlačiť. Je jasné, že rodina vzniká narodením dieťaťa. Vtedy totiž začína pôsobiť hlboké biologické spojenie dané prírodou a schopnosť cítiť ho, má každý z nás. No práve vtedy si čoraz intenzívnejšie uvedomujeme tlak spoločnosti a doby, v ktorej žijeme.

Neprehliadnite: Toto znamenie pomotá hlavu každému mužovi: Viete, akej žene neodolá žiaden chlap?

Nemanželské deti to totiž od začiatku nemajú najľahšie. A to ich rodičia sa môžu maximálne ľúbiť. Jednoducho im nie je  prispôsobený sociálny konsenzus. Počnúc úradmi, blízkymi priateľmi, deťmi v škole či v škôlke. Vezmime si ako príklad úplne banálnu vec. Každý očakáva rovnaké priezvisko u všetkých členov rodiny a ak to tak nie je, stáva sa dieťa mnohokrát terčom posmeškov. "To veru vplýva na kvalitu partnerského života od prvopočiatku. A nie práve najlepšie. Neustále totiž žijete v podvedomom strese, s množstvo otáznikov, na ktoré možno nepoznáte odpoved'. Odrazu sa cyklíme v niečom, na čo nedokážeme nájsť odpoveď. Následne vznikajú prvotné konflikty, malé hádky, ktoré sa časom stupňujú," vysvetľuje psychológ Martin Miler. Takže spravidla je lepšie mať dieťa naozaj až v čase, keď ste svoji. 

Potomok počas manželstva

Samotná svadba je totiž rituál, ktorý má oveľa hlbšie vnímanie a podstatu, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Pokiaľ sa vám bábätko narodí až v čase manželstva je dokázané, že vzťah medzi vami je oveľa vyrovnanejší, pokojnejší, istejší, šťastnejší a silnejší. Pudové a rodové väzby skrátka nepustia. A je úplne jedno, v ktorom storočí žijme. Ide o nemeniaci sa status, ktorý zotrváva. Všetci členovia rodiny to majú vtedy o niečo ľahšie. A verte, že pocit vyrovnanosti a spomínanej spokojnosti sa nedá vo vzťahu dvojice, či vlastne už trojice ničím vyvážiť. 

Narodilo sa vám dieťa pred manželstvom alebo počas neho?

spolu hlasovalo 132 ľudí

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus