Presunúť na hlavný obsah

Stres z príchodu syna na svet som zajedala sladkým: Pribrala som 30 kíl, no vďaka tejto veci sa mi ich podarilo zhodiť

Chudnutie a diéty

Táňa v období tehotenstva pribrala neuveriteľných tridsať kíl. A to mala vždy postavičku modelky. No našla spôsob, ako zabojovať sama so sebou a do ôsmych týždňov bola na svojej pôvodnej váhe.

Táňa sa na príchod syna veľmi tešila. Vždy túžila po bábätku a istý čas sa im s manželom veľmi nedarilo. Dokonca si myslela, že u nich bude umelé oplodnenie nevyhnutnosťou. Napokon však po dvoch rokoch snaženia uvidela na tehotenskom teste vysnívané dve čiarky. No to ešte netušila, akých náročných deväť mesiacov má pred sebou.

Neprehliadnite: Týmto sebaistota nechýba: Toto je 5 znamení, ktoré majú sebavedomia na rozdávanie

Z 50 kilogramov som sa zrazu dostala na 80

Jednoducho prvotnú radosť a eufóriu vystriedal neuveriteľný stres a strach. ”Začala som sa báť hádam všetkého. Toho, či všetko dobre dopadne, či sa malý narodí v poriadku, či ma môj muž náhodou neopustí. V podstate som na to nemala žiaden dôvod, no tieto moje strachy boli silnejšie ako ja.” A práve tie Táňa začala ”zajedať". Stres si kompenzovala sladkým, neskorými večerami a oveľa väčšími porciami ako jej telo potrebovalo. Viete ako to býva. Väčší príjem, menší výdaj sa veru odzrkadlí. V tehotenstve obzvlášť. Hoci pred otehotnením vážila necelých 50 kilogramov, v deviatom mesiaci mala rovných 80. ”Ja som si to vlastne ani neuvedomovala. Môj manžel to nerišil, stále mi hovoril, že som krásna, no môj lekár sa ozval. Vravel, že to nie je úplne ideálne. No v tej chvíli sa už nedalo nič robiť.” Táňa napokon porodila krásneho, zdravého syna. ”Keď všetko dobre dopadlo, vedela som, že ďalší boj ma ešte len čaká. Boj s vlastným telom. Pri pohľade do zrkadla som sa cítila maximálne fustrovaná.”

Prečítajte si tiež: Vyhnite sa toxickým vzťahom: Kombinácie práve týchto znamení sú vopred odsúdené na neúspech

Táto vec mi pomohla

"Nič mi nebolo dobré, čokoľvek som si po pôrode obliekla, bolo to o dobré dve konfekčné veľkosti menšie. Cítila som sa naozaj zle vo vlastnom tele. Nakoľko som popri dojčení aj prikrmovala, mohla som si hneď na začiatku dovoliť aj pohyb. Dokonca v zvýšenej miere. Upravila som si jedálniček a prešla opäť na zdravú stravu. Nič markantné nečakajte. Na raňajky som mávala ovsenú kašu, na obed rybu, na večeru šalát. A každý deň som s kočíkom na prechádzke urobila minimálne 15 kilometrov. No to čo mi naozaj pomohlo bola obyčajná voda. Deň som začínala tým, že som vypila tri deci, po hodine ďalšie dve a za celý deň som sa vždy dopracovala aspoň k trom litrom. Nič okrem vody som nepila. Žiadna káva, alkohol, či sladené alebo perlivé nápoje." 

Mohlo by vás zaujímať: Vieme, čo môžete čakať od kamarátky podľa znamenia: Kto je verný až za hrob a na koho ego si dávať pozor?

Áno, obyčajná voda dokáže perfektne naštartovať váš metabolizmus. Prečistí telo, zbaví vás prebytočných škodlivín, detoxikuje. Základom však je vypiť pred každým hlavným jedlom aspoň dve deci. Eliminuje to pocit hladu a zjete oveľa menej. Samotní lekári sa zhodujú v tom, že hlavnou príčinou tohto faktu sú tzv. termogénne účinky vody. Práve tie zvyšujú rýchlosť metabolizmu.  No a to je dôvod, prečo telo spáli viac kalórií.

Vplyv vody na chudnutie

  • Zrýchľuje metabolizmus
  • Zvyšuje pocit sýtosti
  • Zabezpečuje príjem nižšieho počtu kalórií
  • Urýchľuje trávenie 
  • Mobilizuje tukové zásoby

​"Po dvoch mesiacoch som zistila, že obyčaná voda je najjednoduchší spôsob, ako zhodiť. Dostala som sa opäť na svoju konfekčnú veľkosť a konečne sa cítim skvele."


- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus