Presunúť na hlavný obsah

V tejto etape vzťahu sa náš život obrátil hore nohami: Manžel mi vyčíta každú maličkosť, čo s tým?

Rodinné vzťahy

Skutočne je to tak, že dieťa vzťah zmení. No nie vždy je to od začiatku pozitívna zmena pre oboch. Aj keď všetko je o uhle pohľadu. Práve toto pomohlo Tamare zachrániť manželstvo.

“Keď sa nám narodila Sára, cítila som sa ako najšťastnejšia žena na svete. Bola vytúženým bábätkom. S Marekom sme sa totiž viac ako 5 rokov pokúšali o dieťa a pomohlo až umelé oplodnenie. Netušila som však, že naša vysnívaná dcérka obráti náš život úplne hore nohami. Teda najmä naše manželstvo…”

Mohlo by vás zaujímať: Do manželovej pozornosti sa votrela iná žena: Až neskoro som si uvedomila, že som ju sama vhodila do jeho náručia

Bolo ta veľká zmene pre oboch

Tamara bola za Mareka vydatá osem rokov. Bol v podstate prvým aj posledným mužom jej života. No nikdy to neoľutovala. Mali totiž naozaj krásny vzťah. Výborne si rozumeli, mali množstvo spoločných záujmov, priateľov, takže sa nikdy spolu nenudili. Veľa cestovali a užívali si život so všetkým, čo k nemu patrí. Jediné, po čom dlho túžili, bolo dieťatko, o ktoré sa roky pokúšali, no dlho neprichádzalo. Keď sa to však konečne podarilo, Tamara mala o rodičovstve a celkovej zmene spojenej s príchodom dieťatka na svet diametrálne rozdielne predstavy, od toho, aká bola realita.

Neprehliadnite: Dostala som neslušný návrh: Strach a zúfalstvo z nás však dokážu urobiť človeka, ktorého nespoznávame...

Niekedy pomôže skutočne málo

Z ničoho nič začal Tamare všetko vyčítať. To ako sa správa, oblieka, koľko míňa, neustále ju obviňoval z toho, že nič doma nerobí. Tváril sa ako stelesnenie dokonalosti a Tamaru neustále napomínal a zhadzoval. ”Pripadala som si, ako keby som ho nikdy vlastne nepoznala. Bol neustále nervózny, nepokojný, podráždený. Akokoľvek som ho analyzovala, nedokázala som tú zmenu pochopiť. Až som si raz vypočula jeho rozhovor s kamarátom a všetko mi bolo jasné. Marek mal nedostatok pozornosti. "

Čítajte tiež: Po troch rokoch sa mi priznal, že som jeho životnou láskou: Mal manželku, ale musel s pravdou von a prezradilo ho toto gesto

"Kým pred narodením Sáry som mu dávala zo seba maximum, odrazu mal pocit, že má toho z mojej strany oveľa menej. Bez toho aby som mu niečo na oplátku vyčítala, zmenila som svoj postoj voči nemu. Bola som pozornejšia, milšia, nežnejšia. A verte, či nie, do týždňa som mala svojho perfektného muža späť. Preto na to v manželstve nezabúdajte. Vaša polovička potrebuje rovnako veľa lásky, ako to malé zlatíčko v postieľke. Nás to takmer stálo vzťah, no našťastie som to zistala včas.”