Presunúť na hlavný obsah

Po rokoch som pochopila, prečo ma manžel opustil: Mohla za to táto jedna príhoda, v ktorej som sa vyznamenala

Sex a vzťahy

Za rozvod vinila naša známa, Romana, aj spolu s celou svojou rodinou, ktorá ju v tom len utvrdzovala, svojho bývalého manžela. Až po čase, keď sama zmenila pohľad na život, pochopila, ktorá situácia bola poslednou bodkou za jej vzťahom.

Manželstvo som mala nalinajkované

Naša známa Romana mala svoje manželstvo od začiatku nalinajkované. S Mariánom  boli spolu od strednej školy, po nej nešli na vysokú, ale sa obaja zamestnali a po čase aj ešte mladí vzali. Hoci ako si Romana spomína, na manželstvo viac naliehala ona než on, v podstate celú svadbu sama zorganizovala a vyžívala sa v tom. Popri tých starostiach a vzrušení zo samotného statusu manželky si akosi nevšimla, že Marián až taký nadšený nebol. „Dokonca aj žiadosť o ruku som v podstate mala na svedomí ja...,“ spomína si na úvod dnes už rozvedená Romana, ktorá v čase počas rozvodu, vinila svojho ešte manžela, že si za ňu našiel náhradu, že ju len využil, že je nedospelé decko, ktoré nevie, čo zrazu so sebou. V tomto názore ju utvrdzovala aj celá jej rodina, ktorá bola prirodzene na jej strane a nevidela žiadnu chybu, ktorej by sa Romana dopustila.  

Mohlo by vás zaujímať: Na výročie som chcela prekvapiť manžela: Namiesto toho mi naservíroval studenú sprchu a takto ma odrovnal

Jedného dňa manžel vybuchol, že sa dusí a chcel rozvod

Romana bola vodcovský tip a v manželstve sa ako vodca tiež správala. „Vždy som bola presvedčená, že v manželstve robím maximum. Bola som hrdá na to, ako vediem svoju domácnosť, že som poriadkumilovná, nikdy nám nič nechýbalo v chladničke, svojmu manželovi som robila pravidelne obedy aj večery, bolo upratané a vždy som vymyslela zmysluplný program na víkend. Nikdy mi v ničom neprotestoval ani sa slovkom nezmienil, že by mu niečo nebolo vyhovovalo. Preto som bola úprimne šokovaná, keď jedného dňa vybuchol, že sa dusí a chce sa rozviesť,“ opisuje vtedajšie okolnosti Romana, ktorá bola presvedčená, že sa v manželovi sklamala a hoci nechcela, napokon s rozvodom súhlasila, pretože si chcela zachovať akú takú hrdosť.

Čítajte tiež: Roky mi trvalo, kým som pochopila, že ma môj partner len vyciciava: Neurobte rovnakú chybu

Keď pominula zatrpknutosť a hanba, otvorili sa mi oči

Po rokoch však dozrela, mnohé veci začala počas svojho života single ženy vnímať inak. Až napokon začala bilancovať aj svoje manželstvo. „Keď pominula zatrpknutosť a hanba, že mi nevyšlo manželstvo, začala som triezvejšie uvažovať. Napokon som začala vplyvom nových zážitkov a svojej vnútornej zmeny, ktorou som si prešla, vidieť, čo myslel tým, že som ho dusila. Zistila som, že sa vždy robilo len to, čo som chcela. Že hoci mal v pláne niečo svoje alebo iné, napokon som ho presvedčila ako som chcela ja. Že som mu v podstate nedala na výber, keď som pred oboma našimi rodinami v deň svojich 20 narodenín spomenula svadbu a keď som ho v podstate prinútila kúpiť prsteň a požiadať ma o ruku. Mala som vidieť, že niečo nie je v poriadku, keď len ticho sedí a neprotestuje. Myslela som si, aká som skvelá gazdinká, aký  môže byť manžel na mňa pyšný, ale v skutočnosti som bola dirigentom,“ pokračuje v rozprávaní Romana, ktorej sa potom vybavila aj jedna konkrétna situácia, ktorá bola pravdepodobne poslednou bodkou za jej manželstvom.

Neprehliadnite: Poradila som svojej najlepšej priateľke, aby opustila manžela, ktorý si ju nevážil: Rovnakú chybu už neurobím kvôli tomuto

Túto situáciu som nezvládla a prišla o manžela

Romana si spomenula na moment, v ktorom svojho manžela skutočne ponížila pred celou svojou rodinou bez toho, že si to vôbec uvedomila. Dnes vie, že urobila chybu: „Raz počas návštevy mojej rodiny Mariána otec s mamou podpichovali, prečo si nenájde inú prácu alebo nedokončí vzdelanie a nedotiahne to na doktora. Podľa nich sestrička nebolo vôbec mužské povolanie a vedela som, že im je to trápne spomínať pred známymi. Namiesto toho, aby som ho podržala, bránila a vyzdvihla jeho kvality (ktoré som asi vtedy sama nevedela doceniť), som sa do neho pustila aj ja a dala za pravdu svojej rodine. Dnes viem, že takto manželstvo fungovať nemôže,“ končí svoj príbeh naša známa, ktorá pochopila, že to vôbec nebolo pre jej bývalého príjemné, že sa z neho smeje ešte aj vlastná žena namiesto toho, aby stála za ním.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe