Presunúť na hlavný obsah

Manželka mi tvrdila, že chodí na nočnú smenu: Takto ma vodila za nos, až kým sa jedného dňa neprevalilo, čo robí

Partnerské vzťahy

Neviem, kde som urobil chybu, mal som pocit, že som pre ňu robil všetko. Napriek tomu ma v jeden deň prekvapil nemilý telefonát, ktorý mi tak trochu pomotal život.

S Pavlínou som strávil posledných deväť rokov svojho života. Keď priviedla na svet našu dcérku, mal som pocit, že naše manželstvo nabralo iný rozmer a boli sme šťastná rodinka. Samozrejme, so všetkým, čo to obnáša a každý, kto je rodič vie, že to nie je na začiatku jednoduché. 

Pracovala ako lekárka a bol som na ňu patrične hrdý. Mala to usporiadané v hlave a mať po boku krásnu ženu s triezvymi názormi, bolo pre mňa naozaj potešujúce. 
Vkladal som do nej plnú dôveru a aj preto som chcel mať v živote po svojom boku takúto bezproblémovú a rodinne založenú ženu. 

Prečítajte si tiež: Manžel sa vrátil z firemného večierku nadránom: Stačilo mi jediné znamenie a bolo mi jasné, s kým strávil noc

Hovorila, že chodí na nočné smeny, pravda bola trochu iná

Ako lekárka to niekedy nemala jednoduché a v rodine sme vedeli, že keď príde náhla situácia, musíme byť flexibilní všetci. Som podnikateľ a tak som si mohol čas prispôsobiť a postarať sa o malú. 
V posledných mesiacoch mávala Paula veľmi často nočné smeny. Nedával som tomu extra pozornosť, vôbec by mi nenapadlo, že by mi mohla niečo zatajovať. Práve naopak, vždy mi bolo ľúto, keď musela v noci odchádzať. V tom čase som ešte netušil, že ma v skutočnosti vodí za nos a všetko je tak trochu inak.

Keď mi zazvonil telefón s hlasom tejto ženy, pripadalo mi to ako sen

Takto krátko pred Vianocami mi zazvonil mobil a v ňom sa ozval hlas neznámej ženy, bola pokojná, no to, čo mi povedala, o to viac vyniklo. Oznámila mi, že moja žena spáva s jej mužom a že podala žiadosť o rozvod. Aby som jej veril, preposlala mi konverzáciu z mobilu jej muža, ktorý si vymieňal súkromné správy s mojou manželkou. 
Keď som sa vrátil domov, najskôr som jej nič nepovedal, čakal som, kedy zase „pôjde“ na nočnú. Nechcel som o ňu prísť, ale zároveň som nechápal, čo som urobil zle. Počkal som teda na deň, keď mi oznámi, že ide na nočnú, aby som ju priamo s tým konfrontoval.
Zákon schválnosti však bol v tom, ako by Paula niečo vycítila a tak sa jej nočné zrazu nekonali. Po pár dňoch útlm prešiel a opäť mi oznámila, že ide na nočnú.
Povedal som jej, že o všetko viem a nech mi povie pravdu do očí. Bolo vidno, že sa cíti previnilo a začala rozprávanie chodením okolo horúcej kaše. Chcel som vedieť, čo som urobil zle, keď mala milenca, ale rozprávanie som nechal na ňu.

Bola sklamaná sama zo seba a rozprávala mi o tom, prečo musela začať robiť túto vec. Namiesto nočnej do nemocnice chodievala do inej práce, ale nechcela mi to povedať, pretože sa bála, že by u mňa hlboko klesla. S kamarátkou totiž začali rozbiehať poradenstvo v oblasti vzťahov, niečo ako poradňa, avšak online. Radili ľuďom, ako sa vo vzťahoch pohybovať a keďže najčastejšie im na chat písali ľudia večer, keď sa vedeli uvoľniť, ich „ordinačné hodiny“ boli práve v noci. 

Neprehliadnite: Muži v tomto znamení sú najlepší milenci: Priťahujú ich ženy, ktoré nečakajú len na mužskú iniciatívu

Neverte všetkému, čo vám povedia

Bola to tak trochu iná verzia, než akú som mal ja a tým ma zaskočila. Mal som pocit, že toto je nedorozumenie. Povedal som jej na rovinu o mužovi, s ktorým si vymieňala takéto správy. Poprela to a povedala, že sa medzi nimi nič nestalo a že Peter bol len jeden z jej klientov. Vyrozprávala mi celý príbeh a všetko do seba zapadalo tak, že mala pravdu a ja som napokon veril jej. 
Na jej novú prácu som sa nehneval, aj keď som si trochu musel zvyknúť. Časom som však pochopil, že nielenže zachraňuje ľuďom životy ako lekárka, ale aj vzťahy. 

Sme spolu šťastní a dokonca sa nám podarilo presvedčiť aj ženu, ktorá mi telefonovala o pravde. S odstupom času na túto príhodu už spomíname so smiechom.