Presunúť na hlavný obsah

To, čo sa stalo na vianočnom večierku, zmenilo môj život od základov: A mohla za to táto mladá žena

Partnerské vzťahy

Rozhovor s úplne neznámou ženou, zmenil Eme život od základov. A hoci ju videla prvýkrát, ich posledné stretnutie to nebolo ani náhodou. Aké je to, keď po rokoch zistíte niečo, o čom ste ani netušili? A navyše od niekoho úplne cudzieho? Teda aspoň na prvý pohľad cudzieho...

Život prináša množstvo prekvapení

Ema bola typické párty dievča. Od puberty milovala večierky, rada sa bavila a užívala si pozornosť. Vždy sa snažila na seba upútať najviac ako sa len dalo. Ale inak žila naozaj usporiadaný život. Mala dobrú prácu, ktorá ju bavila, rok vážnu známosť, len vzťahy s jej otcom neboli príliš ružové. Odišiel totiž od nej a jej mamy, keď mala Ema tri roky. V podstate ho odvtedy nevidela. Občas jej zavolal, no akýkoľvek fyzický kontakt Ema kategoricky odmietala. Všetko sa však zmenilo jeden rok, pár týždňov pre Vianocami.

"Pracovala som ako fotografka a hoci som bola viac menej na voľnej nohe, pravidelne som spolupracovala s jednou agentúrou. A tak som sa zúčastňovala aj všetkých ich firemných akcií. Každoročne som sa mimoriadne tešila na vianočný večierok, ktorý organizovali. Nielen preto, že bol vo veľmi glamoure štýle, ale vždy som tam získala super kontakty a stretla množstvo inšpiratívnych ľudí. A tentokrát ten večer dokonca zmenil môj život."

Neprehliadnite: Na radu manželovej sekretárky sme išli do tohto rezortu na dovolenku: Jedna zo žien si dala dolu vrchný diel a potom...

"Prihovorila sa mi mladá baba, bola približne v mojom veku.  Bola vo firme nová a pomerne krátko. Takmer nikoho ešte nepoznala, no povedala mi, že ma sleduje na instagrame a veľmi sa jej páči moja práca. Poprosila ma, či by som jej nenafotila oslavu narodenín. O pár týždňov mala mať tridsiatku. Tak sme vlastne úplnou náhodou zistili, že máme narodeniny v rovnaký deň. Bola veľmi milá, príjemná a v mnohých veciach mi pripomínala mňa samú. Super sme sa zabavili a dokonca po večierku sme ešte išli na drink do mesta. Stretnutie, ktoré sme mali o pár týždňov na fotenie, úplne zmenilo môj život."

Moment, ktorý zmenil môj život

Keď Ema vstúpila do bytu, kde bývala Gréta, zostala ako paralyzovaná. Na stole ležali fotky, kde bola Gréta ako bábätko s Eminou mamou. "Nezmohla som sa na slovo. Po pár minútach som nabrala odvahu a opýtala som sa Gréty, kto to je. Vysvetlila mi, že jej mama, ale nikdy ju nevidela. Keď mala tri roky, jej otec si našiel mladšiu a odišiel s ňou. Áno, odišiel od mojej mamy, s mojou sestrou. Nechápala som ako mám zareagovať. O tom, že som z dvojičiek, som netušila. A ani vo sne by mi nenapdalo, že môžem mať sestru. Doma sme mali fotky len mňa a mamy. Sem-tam sa našla nejaká s otcom."

Prečítajte si: Môj manžel odmietal so mnou spávať: Nikdy nezabudnem na ten zlomový moment, kedy som zistila prečo

"Gréta videla, že sa so mnou niečo deje. Podala mi pohár vody a spýtala sa ma, či to chápem. Ona všetko vedela. Cielene na ten večierok išla. Poznala celú pravdu a chcela ma spoznať. Otec jej to povedal, keď mala 15, no nevedela nabrať odvahu ako ma kontaktovať. Až keď začala robiť úplnou náhodou v rovnakej agentúre ako ja, pochopila, že je to zrejme znamenie. Bola som v šoku, no zároveň šťastná. Po 27 rokoch som spoznala moju sestru. moje druhé ja. A som za to veľmi vďačná. Dokonca sa nehnevám ani na mamu. Nemám deti, takže neviem ako by som ja sama v takej situácii reagovala... keď sa od vás zbalí chlap zo dňa na deň a nechce vám dovoliť kontakt s jednou dcérou... Viem, že moja mama celé tie roky trpela a podľa mňa sama vtedy nevedela, čo bude pre nás obe najlepšie..."

- Najčítanejšie -