Presunúť na hlavný obsah

Tieto dve sestry vyrábajú adventné vence, ktoré známe Slovenky milujú: Čím si ich práca získa takmer každého?

Slovenské celebrity

Hoci sa hovorí, že do podnikania s rodinou by sme sa nikdy nemali púšťať. No tieto dve sestry sú jasným dôkazom toho, že to vždy neplatí. Vrhli sa v podstate do neznáma a dnes už vedia, že to bol správny krok. Ich venčeky sa stali totiž doslova hitom, za veľmi krátke obdobie a milujú ich aj známe krásky.

Barbora a Veronika vyrábajú nádherné vence, kytičky, či dekorácie, ktoré vás dostanú. Na ich prácu nedá dopustiť ani moderátorka Alexandra Orviská, influencerka Silvia Križanová, či spisovateľka Tamara Šimončíková Heribanová. A hoci skočili v podstate do neznáma, vyplatilo sa. Ak totiž veci robíte s veľkou dávkou odhodlania, lásky a pokory, jednoducho to musí vyjsť.

Čítajte viac: Najúspešnejšia tenistka Dominika Cibulková sa lúči s kariérou: Dojatá Dara Rolins, Zuzana Šebová a ďalšie osobnosti

Ako vznikla myšlienka začať spoločné podnikanie a prečo vlastne venčeky? 

Myšlienka začať podnikať v niečom takomto začala asi pred dvoma rokmi, keď som ešte študovala a nemala som momentálne žiadnu prácu. Boli Vianoce a mali sme doma uvitých asi 5 venčekov, ktoré vtedy robila len sestra. Tak mi napadlo ukázať ich svetu, veď možno sa niekomu budú páčiť a môžeme si takto privyrobiť. Vždy sme si všetky dekorácie, či už na Vianoce alebo Veľkú noc robili samy, takže to bolo o to jednoduchšie. 

Čím sú tie vaše iné a výnimočné? 

Nemyslím, si že sú niečím výnimočné, ono v každom výtvore je kúsok z nás, takže, možno to je to výnimočné. Každý má svoje výrobky, ktoré robí vlastnými rukami jedinečné, keďže sa v nich odráža aj on sám. My máme taký svoj štýl, ktorý sa prenáša, či už do venčekov alebo kytíc a dokonca nám veľa ľudí hovorí, že pozná, keď ide o venček/kyticu/dekoráciu od nás. Tak sa veľmi teším, že máme jasný rukopis. 

 

Čo vás pri práci najviac inšpiruje? 

Inšpirácie sú všakde okolo. Inšpiruje nás príroda, trendy, a myslím si, že sociálne siete sú tiež super inšpiráciou, keďže je mnoho šikovných ľudí, nielen na Slovensku, ale všade na svete, ktorí vyrábajú nádherné veci.

Aké materiály používate? 

Využívame prevažne živú zeleň a kvety, avšak pre veľký záujem sme začali pripravovať aj umelé venčeky, resp. umelé v kombinácii so živým a sušeným materiálom. Našli sme krásne umelé kvety, ktoré sú naozaj vkusné a v kombinácii so živými sú na nerozoznanie. Avšak sme zástankyňe tých živých, tá vôňa sa nahradiť ničím nedá.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Veniec od sestier (@veniecodsestier),

Neprehliadnite: Jasmina Alagič Vrbovská ukázala detskú izbičku: Takto vyzerá kráľovstvo, v ktorom spinká malý Sanel

Je známe, že vašu prácu si obľúbili aj známe krásky, rozlišujete to, pre koho venček aktuálne pripravujete?

Veľmi sa tešíme a vážime si záujem každého o naše dielka. To, že sa naše venčeky páčia aj ľuďom, ktorí sú mediálne známejší je super a takisto si to veľmi vážime. Nijakým spôsobom však nerozlišujeme, pre koho je venček. Vždy ho vyrábame poctivo a musí sa v prvom rade páčiť nám, aby sme ho ukázali zákazníkom. Milujem, keď to niektorí ľudia nechajú na nás, keďže potom sa vieme tak správne “opustiť” a použijeme napr. niečo, čo sme už dávno chceli, ale nebol na to priestor. 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa SISA_KR (@sisa_kr),

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Alexandra Orviska (@alexandraorviska),

 

 Aké máte plány do budúcnosti, čo by ste ešte chceli dosiahnuť?

Chceli by sme sa stále posúvať ďalej, máme naplánovaných už veľa svadieb, na ktorých spolupracujeme so svadobnou agentúrou, ktorá perfektne pripraví všetko okolo a kvietky zostanú na nás. Chceli by sme začať realizovať kurzy a mnoho iného. Je toho veľa, čo musíme zlepšiť, niektoré sú maličkosti, niektoré sú väčšie kroky, ale dúfam, že to stále pôjde tým lepším smerom.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Michala Grešková (@michalagreskova),

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Veniec od sestier (@veniecodsestier),

- Najčítanejšie -