Presunúť na hlavný obsah

Manžel sa vrátil z firemného večierku nadránom: Stačilo mi jediné znamenie a bolo mi jasné, s kým strávil noc

Partnerské vzťahy

Tému firemných večierkov som nikdy nemala rada, vždy som mala pred tým rešpekt a bála sa, že sa to jedného dňa prihodí aj mne. A tak sa aj stalo.

Keď Adam odchádzal na firemný večierok tak ako každý rok, neprišlo mi na tom nič zvláštne i keď, vo všeobecnosti to vždy vyvoláva isté pochybnosti. Obzvlášť, keď počúvate príhody svojich známych, ktorým práve na nich stroskotal vzťah. Prišlo mi to vždy absurdné a snažila som sa presviedčať samu seba, že svojmu mužovi dôverujem. 

Prečítajte si: Začala som si s chlapom, ktorý bol tesne po rozvode: Takto som zistila, že som len záplatou, neurobte rovnakú chybu

Prišiel nad ránom

Pokúšala som sa zaspať a nemyslieť na nič zlé. Keď som sa však v istý moment vytrhla zo spánku, boli štyri hodiny ráno a posteľ vedľa mňa prázdna. Začala som pochybovať, čo sa deje a prečo Adam ešte neprišiel domov. Myslela som si, že sa dobre zabávajú a chce sa vrátiť do svojich mladých čias. Tým, že pracoval nadčasy a nechodieval von, som mu chcela raz za čas dopriať a nebyť hneď stíhačka. 
Štrngot kľúčov som však započula až o pol siedmej ráno, keď už som nevedela spať. Vo dverách sa objavil môj manžel s úsmevom a v značne podguráženom stave. Kým som prišla na slová, on už bol dávno v posteli celý ako bol oblečený a zaspal. Poznáte to, typický chlap, keď to preženie s alkoholom. Vedela som, že najskôr sa bude musieť vyspať a potom sa môžeme porozprávať, inak by to nemalo význam, nepamätal by si ani predošlé slová. 

Ako ležal, všimla som si, že sa mu na nohaviciach niečo rysuje

Keďže už svitalo, môj pohľad sa zrazu zastavil na manželových nohaviciach. Chcela som mu ich vyzliecť, aby neležal v posteli v nich. V tom však z ich vrecka vypadol prezervatív. Jeden bol zabalený a z druhého zostal len obal. 
Tento pohľad ma na pár minút zbavil nielen reči, ale aj celkového vnímania. Ihneď som vedela, s kým strávil noc. V manželovej firme sa to len a len hemžilo mladými kolegyňami. Zdalo sa teda, že jednej z nich musel podľahnúť. Cítila som sa totálne ponížene. Chcela som si to overiť a tak som sa mu snažila tajne dostať do mobilu. Odhalila som tam ich poslednú konverzáciu, keď opúšťali hotelovú izbu. To ma ranilo ešte viac, ale zároveň sa vo mne prebudila túžba bojovať za to, aby som svojho muža nestratila. Nevedela som si predstaviť, že kvôli nejakej mladej hlupani sa vzdám svojho muža. Bála som sa tiež, aby sa do nej nezamiloval a preto som sa rozhodla klesnúť tak hlboko, až som urobila toto.

Neprehliadnite: Tieto znamenia budú mať v decembri šťastie v milostnom živote: Týka sa to aj vás?

Pokúsila som sa to zvrátiť vo svoj prospech

Napísala som z manželovho mobilu správu, v ktorej som sa vydávala za neho. Vedela som, že nemôžem byť veľmi krutá, pretože by odpovedala a chcela by vysvetlenie a robiť zle. Muselo to byť niečo odmerané, aby dotyčná pocítila, že naozaj nemá záujem a že je pre Adama bezvýznamná. Napísala som jej v jeho mene, že to bolo len o sexe a dúfam, že nič za tým nebude hľadať. Reči o vyhrážaní sa manželke nech si nechá pre seba. Vymyslela som si vetu o tom, že jeho manželka (akože ja) o všetkých tých milenkách vie. Zámerne som použila množné číslo, aby vedela, že nie je jediná. 
Túto poslednú správu som následne z manželovho mobilu odstránila a tajne sa modlila, aby na nič neprišiel. Napokon som sa rozhodla, že nebudem túto kauzu riešiť a náš vzťah dodnes pokračuje šťastne. Verím, že to bolo len Adamove jednorazové zlyhanie a že sa s touto slečnou už nestretáva. V mobile som odvtedy nenašla medzi nimi žiadnu konverzáciu.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe