Presunúť na hlavný obsah

Nechce s vami vaša polovička spávať? Začnite robiť túto jednu vec a bude po vás túžiť ako po prvýkrát

Partnerské vzťahy

Vieme, udržať iskru vo vzťahu po rokoch, dá zabrať. Nie je to však nemožné! Len treba vedieť, ako na to. Úplná maličkosť, dokáže totiž viac, ako čakáte.

Áno je nám to veľmi dobre jasné, udržať iskru vo vzťahu aj po rokoch dá skutočne zabrať. Najmä vo fáze, keď prídu deti, to nie je vždy celkom ideálne a vyžaduje to množstvo kompromisov. No aj napriek tomu, by ste sa vždy mali snažiť o to, aby to medzi vami fungovalo najmä v spálni. Pritom občas stačí jedna drobnosť, ktorá dokáže zmeniť oveľa viac ako predpokladáte. Že nie? Ale áno, len treba chcieť a vedieť ako na to.

Prečítajte si: Môj manžel odmietal so mnou spávať: Nikdy nezabudnem na ten zlomový moment, kedy som zistila prečo

Robte to takto...

Pokiaľ čakáte nejaké špeciálne rady ako to roztočiť v spálni, vôbec to nie je postavené na tejto veci. Viete ako sa to hovorí, menej je niekedy viac. A v otázke sexu to naozaj platí. To najpodstatnejšie je, aby ste sa začali rozprávať. V žiadnom prípade sa netvárte, že sa vám niečo páči, keď to tak nie je. Po rokoch máme tendencie do tejto roviny totiž skĺznuť. Základom je byť sama sebou a najmä prirodezná. Rozprávajte sa o tom, čo je pre vás prijateľné, čo zase nie. Povedzte mu, čo vás vzrušuje, hovorte o svojich predstavách, či obavách. Najmä priamo a narovinu. Práve v oblati sexu je to neuveriteľne dôležité. Oveľa viac ako si dokážete predstaviť. Teda pokiaľ nechcete hrať druhé husle a je pre vás podstatné, aby to hoci aj po 12 rokoch bolo rovnaké ako na začiatku. Komunikácia totiž dokáže zázraky aj v tejto sfére, hoci to môže znieť ako klišé. 

Neprehliadnite: Mávala som erotické fantázie so šéfom: Zle som si však vysvetlila jeho správanie, dodnes to je môj najväčší trapas

Takisto je celkom fajn zaužívať si akési rituály. Urobte si večer vo vani, druhý v spálni pri sviečkach, tretí zase nečakane v aute. Áno, zmena prostredia a miesta vie urobiť takisto veľa. Plánujte aj v tejto oblasti a ak to nevychádza, improvizujte. Uvidíte, že sa zlepší nielen váš sexuálny život, ale aj vzťah celkovo. Intimita v spálni má totiž mimoriadne veľký vplyv na bežné fungovanie dvojice. 

Myslíte si, že je dôležité udrživať iskru vo vzťahu?

spolu hlasovalo 742 ľudí

Áno
690
Nie
52

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus