Presunúť na hlavný obsah

Môj ex ma po rozvode psychicky týral: Až rozhodnutie našej dcéry zmenilo jeho postoj ku mne

Partnerské vzťahy

Izabela nemala v živote príliš veľké šťastie na mužov aj napriek tomu, že bola nádherná a veľmi inteligentná. Dôkazom toho bolo aj jej manželstvo, ktoré stroskotalo po necelom roku. No a ako bonus k tomu ju jej "ex" doslova psychicky týral. Jeho postoj zmenilo až rozhodnutie ich spoločnej, len trojročnej dcérky.

Izabela väčšinou vo vzťahoch celkom trpela. Nikdy totiž nemala príliš veľké šťastie na mužov. Väčšina jej partnerov bola svojim spôsobom dosť špecifická. Jeden ju v podstate držal v zlatej klietke, ďalší si na jej účet zvyšoval ego a posledný, za ktorého sa aj vydala ju psychicky týral. Paradoxne až potom, čo sa od neho rozhodla odísť. 

Prečítajte si: Môj manžel odmietal so mnou spávať: Nikdy nezabudnem na ten zlomový moment, kedy som zistila prečo

Život prináša momenty, ktoré idú často mimo náš pomyselný plán

”Vôbec som sa nevydávala mladá. Na dnešnú dobu, taký štandard, bolo to tesne po mojej tridsiatke. Alexa som poznala predtým roky, keďže býval o dva domy ďalej. Hoci nebol podľa iných ničím výnimočný, mna si na začiatku získal tým, aký bol gentleman. O milé a pozorné gestá som z jeho strany nikdy nemala núdzu. A hoci som sa nikdy nechcela vydávať, jemu som povedala Áno. Presne preto, ako sa ku mne vždy pekne správal. Nikdy mi nič nevyčítal v mnohých veciach ma podporoval, zaujímal sa o mňa. Teda všetko až do chvíle, kedy som sa stala jeho manželkou a zistila som, že som tehotná.”

Neprehliadnite: Mávala som erotické fantázie so šéfom: Zle som si však vysvetlila jeho správanie, dodnes to je môj najväčší trapas

Alex totiž nikdy deti nechcel. Izabela o tom vedela, no otehotnela aj napriek tomu, že roky užívala antikoncepciu. ”Dodnes nechápem ako je to možné. No nerozmýšľala som nad interupciou ani sekundu, aj keď ma do nej Alex pomerne dlho tlačil. Napokon však prikývol, že si bábätko necháme. No hneď v úvode mi odprezentoval, že on nebude ten, kto sa bude o maličkú starať. Vtedy som to brala ako veľké reči. No on ich naplnil do bodky. Odkedy sa Bella narodila, prestal sa zaujímať o mňa aj o ňu. Samozrejme finančne nás podporoval, žili sme spolu, ale akékoľvek prejavy emócií z jeho strany boli na bode nula. Nechápala som ako niekto môže takto správať. Prišlo mi to úplne absurdné. To je niečo, na čo si nedokážete zvyknúť a vlastne ani nechcete. Keď váš muž pohŕda vami aj vašim spoločným dieťaťom, je to cez... Snažila som sa to ustáť rok, no napokon som požiadala o rozvod. A to on nevedel veľmi dlho spracovať.” 

Deti dokážu povedať veci, ktoré vás hlboko zasiahnu aj keď to nečakáte

Izabela si bola veľmi dobre vedomá toho, že malej bude otec chýbať, no aj tak nemalo zmysel zostávať v takomto vzťahu. Bolo jej to viac ako jasné. No to ešte netušila, že svojim odchodom rozpúta peklo. ”Alex síce rozvodové papiere v amoku podpísal, no to čo začalo, neprajem nikomu. Denne ma bombardoval nepríjemnými telefonátmi, sms -kami, vyhrážal sa mi, sledoval takmer každý môj pohyb. Vedel s kým som, kde som, mal prehľad o každom mojom kroku. Miestami to bolo až strašidelné. Trvalo to presne do oslavy Belliných tretích narodenín. Bolo to prvýkrát, čo sa objavil na jej oslave. S obrovským darom, balónmi. Keď ho malá uvidela, rozplakala sa. Trojročné dieťa mu povedalo do očí, nech ide preč, lebo sa ho bojí ona aj maminka. A že ona ocka nemá, lebo ju nikdy nedal spinkať ani nepobozkal. Vedela som, že ho to zasiahlo. Bol to moment, kedy som ho prvýkrát v živote videla plakať. Slzy mu stekali po tvári, no nezmohol sa na nič. Položil veci, ktoré priniesol, otočil sa a odišiel. Dnes má malá päť a nevieme o ňom vôbc nič… Bella sa nepýta a ja o ňom nehovorím."

Dokázali by ste tolerovať takéto správanie?

spolu hlasovalo 196 ľudí

Áno
8
Nie
188

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus