Presunúť na hlavný obsah

V našom manželstve som sa vždy cítila neatraktívna: Takto môj muž roky šliapal nenápadne po mojom egu a sebavedomí

Partnerské vzťahy

Niekedy je vzťah medzi partnermi oveľa náročnejší ako si dokáže človek predstaviť. Navyše, ak sa to týka lásky a vzájomného spolužitia, je to o to zložitejšie. Čo však robiť v prípade, keď zistíte, že muž, ktorého milujete, robí všetko pre to, aby vás dostal na psychické dno? A to len preto, aby ste od neho neodišli.

Vždy bola miláčikom všetkých

Lena bola vždy očarujúca. Krehká blondínka si vždy získala srdce každého. Bola milá, nežná, láskavá a pôsobila veľmi zraniteľne a krehko, čím dostala naozaj všetkých. Aj Milana. Hoci bol od nej o 15 rokov starší, ona sa do neho okamžite zaľúbila. ”Bol pre mňa dokonalý. Citlivý, starostlivý, nežný a od začiatku sa ku mne správal ako ku kráľovnej. Dával mi všetko. Teda po materiálnej stránke rozhodne. Jedno a veľmi podstatné som však nevidela. Dokonca ani potom, čo sme boli už tri roky manželia.”

Mohlo by vás zaujímať: Šéf mi poslal pozvánku na netradičný večierok: Keď som zistila, o čo ide, chcela som dať okamžitú výpoveď!

Od začiatku vedel, čo robí

Potom ako Lena spoznala Milana, veľmi takticky ju pripnútil odísť z práce. Hneď na to otehotnela, takže bola s malou doma. Akosi si však nestihla uvedomiť, že už od začiatku bol ich vzťah v podstate veľmi chorý. Milan mohol všetko a ona nič. Neustále bola zatvorená doma, ak nerátame prechádzky s malou. Nachádzala sa v akejsi zlatej klietke. A keďže svojho muža veľmi ľúbila ani to nechela vidieť. V jej očiach bol dokonalý. Aj v prípade, keď znižoval jej sebavedomie na úplné dno. Ani vtedy to nevidela.

Čítajte tiež: Kolegyňa sa miešala do môjho vzťahu: Dôvod, pre ktorý to urobila, mi mal byť jasný hneď od začiatku

”Čas bežal a Milan robil všetko preto aby som bola od neho absolútne závislá. V podstate sa z muža, ktorý ma zahŕňal komlimentami, premenil na niekoho, kto zámerne znižoval moje ego a sebavedomie na úplnú nulu. Počúvala som, aká som neatraktívna, ako sa moje telo po pôrode zmenilo (ak keď to nebola pravda) a aká som neschopná.” Bolo to na dennom poriadku, takže Lena tomu napokon sama uverila. Aj napriek tomu, že vyzerala vždy nádherne. 

V tomto momente som pochopila, o čo mu roky išlo

”To čo mi neustále hovoril som brala ako fakt. Uverila som tomu. Až v momente, keď ma začal urážať pred spoločnými známymi, som otvorila oči. Všetci čo sedeli pri stole sa totiž postavili na moju stranu. Pochopila som, o čo mu roky išlo. Chcel niekoho, kto bude od neho po všetkých stránkach závislý. Žiaľ so mnou sa mu to podarilo. Ja len verím, že časom začnem veriť opäť sama sebe... A podarí sa mi od neho odísť”

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus