Presunúť na hlavný obsah

Kolegyňa sa miešala do môjho vzťahu: Dôvod, pre ktorý to urobila, mi mal byť jasný hneď od začiatku

Partnerské vzťahy

Hovorí sa, že pod lampou je najväčšia tma. Často nevidíme jasne to, čo máme celý čas priamo pred našimi očami, až kým to nevidíme čierne na bielom. Presvedčila sa o tom aj Alexandra.

Vzťah Alexandry a jej partnera začal ako z nejakého romantického filmu. Alexandra pracuje na pobočke poisťovne, kde stretla Petra. Teda skôr Peter ju. Ten si bol v poisťovni vybaviť nejaké formality, keď si všimol Alexandru, do ktorej sa, ako to tvrdí on, zamiloval na prvý pohľad. „Keď som prechádzala okolo, všimla som si muža, ktorý na mňa hľadí a usmieva sa, no nepripisovala som tomu nejakú vážnosť. Po chvíli aj tak odišiel. To, že sa však tak rýchlo vráti som nečakala. A to, že sa vráti s kyticou kvetov už vôbec nie! Odovzdal ich mojej kolegyni, s ktorou predtým kominikoval s tým, aby mi ich odovzdala. Okrem kvetov tam bola aj jeho vizitka. Hoci nie som veľmi romantický typ a voči sladkým gestám bývam imúnna, toto ma dostalo. Ešte ten večer som správou poďakovala za krásne kvety a následne prijala aj jeho pozvanie na večeru,” spomína zamilovaná Alexandra.

Neprehliadnite: Rozchod miesto svadby: Môj partner ma z istého dôvodu vymenil za ženu, ktorú som po jeho boku čakala najmenej

Príliš dokonalé na to, aby to bola pravda?!

„Peter bol skutočne jeden z mála. A fakt som ho brala a beriem ako svoju životnú výhru. Nebola som však jediná, ktorá ho považovala za dokonalého partnera. Moja nevedomosť ma takmer stála náš vzťah.” Alexandra mala v práci prevažne mladý ženský kolektív a ako to už býva zvykom, z kolegýň sa postupne stanú kamarátky i dôverníčky. Kým sa väčšina z jej kolegýň rna svojich partnerov sťažovala, Alexandra nemohla na Petra povedať krivé slovo. Navyše, ich vzťah sa začal práve u nich v práci, takže Peter tam bol doslova legendou. Kým všetky kolegyne nad Petrom hromadne híkali, Ivana - tá, ktorá sa nechtiac stala poslom medzi Petrom a Alexandrou, uchvátená nebola. „Ivana bola jedna z prvých, ktorých som si v práci obľúbila. Keď som si začala s Petrom, vždy mi opakovala, aby som si dávala na mužov pozor, lebo bez ohľadu na to, ako to vyzerá, všetci sú rovnakí. Snažila som sa ju brať s rezervou. Jej posledné vzťahy totiž neskončili veľmi dobre, no aj tak som už podvedome začínala cítiť neisto a nevedela som, či to skutočne nie je len dobre zahraná rola. Nebolo to príliš dokonalé na to, aby to bola pravda?! Opakovaná lož sa stáva pravdou a na mne sa slová mojej kolegyne začínali podpisovať.”

Prečítajte si tiež: Dieťa všetko zmenilo: Martin spoznal odvrátenú tvár svojej manželky až po narodení dcérky

Čierne na bielom

Pravda však bola úplne iná ako tá, ktorú Ivana Alexandre predkladala. V ženskom kolektíve sa klebety šíria rýchlosťou blesku. Respektíve správy! Alexandra ju popisuje takto: „Spoločná kolegyňa sa mi rozhodla povedať pravdu, po tom, čo si všimla, že poslednou dobou nie som vo svojej koži. Vedela, že to súvisí s Petrom a aj tým, o čom ma Ivana presviedčala. Dozvedela som sa, že Ivana bola do Petra tajne zaľúbená už dávno. Keď ho vtedy videla stáť s kyticou v ruke, ktorá však nebola pre ňu, zlomilo jej to srdce. Priznala sa, že dúfala, že nám to klapať nebude a bude mať tak príležitosť na to, aby Petrovi poskytla útechu práve ona. Smola! Jej plán jej nevyšiel!”