Presunúť na hlavný obsah

Stačí jedna veta a ľudí, ktorí vo vašom okolí ohovárajú, sa zbavíte navždy: Toto musíte povedať nahlas

Feminity

Vieto, o čom sa najčastejšie bavia kolegovia, či kamaráti, ak už skutočne nemajú o čom? Prirodzene začnú ohovárať. A ak pri nich momentálne nesedíte, je veľmi pravdepodobné, že dokonca aj vás.

Prečítajte si: Toxickí ľudia vo vašom živote: Týchto päť typov ľudí vám nosí len smolu, zbavte sa ich!

Aj vy sa z času na čas chytáte za hlavu, ako niektoré baby dokážu intrigovať, ohovárať sa a v „dobrom” si radiť? Tak ste na tom rovnako ako my. Hoci sa hovorí, že ohováranie k životu jednoducho patrí, v poslednom období ho možno nazvať akýmsi novodobým športom. No a to veru nie je úplne košér.

Klebety sú alfou a omegou rozhovorov

Ľudia jednoducho klebety milujú a keď sa už nie je o čom baviť témy typu: "Videla si, koľko po pôrode pribrala? Nechápem ako s takým chlapom môže byť! Fakt si mohla toto obliecť?!", sú síce na prvý pohľad veľmi povrchné, ale v obľúbenosti majú výsostné miesto. Pýtate sa prečo ohováranie ľudia tak zbožňujú? Odpoveď psychológa je jasná: ”Ide o akýsi pomyselný boj o postavenie, o upútanie pozornosti, naklonenie druhého na svoju stranu, znemožnenie či spochybnenie niekoho, kto mi nejakým spôsobom prekáža,” vysvetľuje klinický psychológ Martin Miler. Paradoxom však zostáva, že zdieľané antipatie ľudí spájajú oveľa viac, ako príjemné, či pozitívne emócie. 

Dá sa to zastaviť

Hoci to takmer všetky odsudzujeme, ako zareagujete, ak vaša kamoška začne ”v dobrom”, ohovárať vašu spoločnú spriaznenú dušu, ktorá tam s vami práve nesedí? Buďme k sebe úprimné. Väčšina z nás sa nechá do toho vtiahnuť. Možno je to len tým, že nevieme ako v takej situácii zareagovať a je oveľa jednoduchšie nechať sa stiahnuť. Ak sa však klebetám chcete vyhnúť, skúste jej nabudúce povedať toto: ”A prečo mi to vlastne hovoríš?”, buďte si istá, že ju tým absolútne odrovnáte. Krátka, výstižná veta totiž hovorí za všetko. Najmä deklaruje to, že v tomto type rozhovoru nechcete pokračovať. 

Nuž niekedy sú riešenia oveľa jednoduchšie ako by sa mohlo zdať. 

- Najčítanejšie -