Presunúť na hlavný obsah

Nevedela som, či som v manželstve z lásky alebo len zo zvyku. Jedna jediná otázka mi napokon dala odpoveď...

Sex a vzťahy

To, že obdobie zamilovanosti sa časom vo vzťahu vytratí, je fakt. S tým nič nenarobíme. Avšak ako vieme, či aj po rokoch vzťahu cítime ešte k manželovi lásku alebo je to len zvyk? Petre pomohla odpoveď na túto otázku...

Vraj si mám konečne urobiť dieťa a budem mať rada posteľ pre niečo iné

Takúto dilemu riešila pred nedávnom aj naša čitateľka Petra, ktorá bola v manželstve už nejaký ten rôčik. „Boli chvíle, keď som začala veľmi intenzívne premýšľať a spomínať na to, ako sme sa s manželom kedysi v čase zamilovanosti milovali všade a kedykoľvek, zatiaľ čo teraz si spokojne odfukoval na svojej strane posteli,“ vyznáva sa zo svojich pocitov na začiatku naša čitateľka. Raz sa rozhodla Petra zveriť s týmito pocitmi svojim rovnako vydatým priateľkám, ktoré boli však na rozdiel od nej už aj matkami. Ich odpovede ju síce pobavili, ale dilemu nevyriešili: „Vraj si mám konečne urobiť aj ja dieťa a nebudem mať čas premýšľať nad tým, či som zamilovaná, milujem, alebo som len zvyknutá, lebo jediná vec, na ktorú budem schopná myslieť je posteľ v zmysle, kedy do nej večer konečne zaľahnem po tom celodennom kolotoči...“

Mohlo by vás zaujímať: Zmeny, ktoré si všimnete na svojom mužovi čo najskôr: Ak robí toto, asi mu nie je s vami najlepšie!

Rozhodnutie nechať si poradiť od psychologičky 

Pochybnosti o tom, či je v Petrinom manželstve ešte láska alebo len zvyk, sa nevytrácali ani časom. Hoci sa to zdalo naozaj ako hlúposť, ktorú rieši, lebo sa nudí, ona v tom chcela mať naozaj jasno. Keď videla, že priateľky sa v podstate na tom v dobrom smejú a matky, ktorá celý život žije sama ako slobodná mamička, sa nemá zmysel na to ani pýtať, rozhodla sa pre jedinú možnú alternatívu... navštíviť psychológa, ktorý by si posvietil na jej vnútro a pocity. „Keďže som sa obávala reakcie priateliek, mamy, ale aj manžela, radšej som si to nechala pre seba a potajme sa objednala na jedno popoludnie po práci. V ten deň som bola nervózna, ale po pár úvodných slovách spomínanej psychologičky som prestala byť. Bola to veľmi priateľská a otvorená žena, s ktorou som po pár minútach mala pocit, akoby som sedela s jednou zo svojich priateliek,“ spomína Petra ďalej. 

Čítajte tiež: Prečo dnešné ženy nie sú šťastné? Budete prekvapení, keď vám povieme, s čím to súvisí

Táto jedna jediná otázka u mňa fingovala na 100 percent 

Keď sa Petra zdôverila s problémom, ktorý v sebe rieši, psychologička ju upokojila, že nie je jediná, ktorá za ňou chodí s takýmto problémom. Asi pol hodinu počúvala jej spoveď o tom, že nevie či manžela ešte miluje a potom to prišlo: „Vraví, položím vám len jednu jedinú otázku. Keď na ňu odpoviete sama sebe, možno už vaša dilema prestane byť dilemou... Tá otázka znela: „Predstavte si na chvíľu po boku svojho manžela inú ženu... Dokážete to?“ Poviem vám, v tom momente ako som si to začala predstavovať, premkli ma všetky negatívne pocity akých som bola schopná, no najviac asi žiarlivosť, pretože som si svojho manžela predstavila aj v polohe ako sa miluje s inou ženou.. To bola neznesiteľná predstava, pretože som si uvedomila nielen to, že chcem, aby sa jeho ruky dotýkali len mňa, ale aby sa napríklad smial len so mnou a nie so žiadnou inou,“ objasňuje dnes už s úsmevom na tvári naša čitateľka. 

Neprehliadnite: Ani jeden z mojich vzťahov nevydržal: V tomto ma však ovplyvnili muži, s ktorými som to skúšala

Dobrá rada na záver

Na záver ešte Petra dodáva: „Viem, to, že táto jediná otázka fungovala na mňa takmer okamžite, aby som si vedela dať jasnú odpoveď, neznamená, že bude fungovať aj v iných prípadoch, kedy riešia ženy tiež túto dilemu. Avšak jediné, čo môžem povedať je, že odvtedy ako som si toto uvedomila, som sa začala sústreďovať na to, aby sme nás vzťah utužovali spoločnými večerami, víkendovým programom, či malými prekvapeniami a môj manžel sa chytil. Takže moja rada znie, ženy nevzdávajte to tak rýchlo! Na vzťahoch sa predsa musí pracovať celý život."

 

- Najčítanejšie -