Presunúť na hlavný obsah

Opustil som svoju manželku pre milenku: Po čase som pochopil, ako to vlastne s milenkami je, nechal som sa napáliť

Sex a vzťahy

Keď náš známy opúšťal svoju manželku pre milenku, skutočne si myslel, že ide do lepšieho, že v milenke nájde to, čo mu chýbalo. Napokon mu pri milenke chýbalo niečo zo skutočnej manželky.

V tej chvíli som videl len pozornosť od milenky 

Náš známy Juraj poriadne prestrelil, keď opustil svoju manželku Zitku pre milenku Naďu. Jeho známosť s Naďou nemala dlhé trvanie, keď sa rozhodol, že stojí za to, aby sa vzdal manželstva so Zitou: „V tej chvíli som videl len tú pozornosť, ktorú mi prejavovala milenka, nehovoriac o úžasnom intímnom živote, ktorý bol nepochybne príjemnou zmenou po rokoch manželstva, kde to bola skôr rutina,“ priznáva na začiatku svojho rozprávania náš známy, ktorý však dnes trpko ľutuje a v milenke sa sklamal. 

Mohlo by vás zaujímať: Muži preferujú tieto štyri typy žien ako svoje bokovky: Máte sa čoho báť, alebo ten váš na žiadnu takú ani nepomyslí?

Nebola to len manželkina vina, ale to som si vtedy nepripustil

Každý, kto žije v dlhoročnom vzťahu vie, že to už nie je o zamilovanosti, ale aj iných veciach, na ktorých je dôležité pracovať. Vzájomná pohoda, porozumenie, dôvera, ústretovosť, je to veľa ústupkov, ale ak sa dvaja brali z lásky, nemal by to byť taký problém, či? Juraj však na rovinu priznal, že s manželkou sa odcudzili už v začiatkoch manželstva. Vraj si obaja ešte budovali kariéry, boli mladí, deti ešte nechceli a vždy bolo málo času: „Do postele sme obaja padali každý večer únavou, ani sme sa poriadne neporozprávali, ale je pravda, že manželka mala o domácnosť vždy perfektne postarané. Dokonca, ak aj nestihla variť, vždy mi zabezpečila teplú večeru a cez víkend porobila všetko, čo bolo treba. Mal som čisté oblečenie a nikdy sa nesťažovala, že je unavená. Prakticky, ak si dobre spomínam, ani sme sa nehádali, nebolo kedy. No náš intímny život bol na bode mrazu. No dnes si uvedomujem, že za to nemohla len ona,“ priznáva sa Juraj, ktorý sa v dôsledku vývinu udalostí, zaplietol s kolegyňou z práce a malo to skutočne rýchly priebeh. 

Čítajte tiež: Bola som tou druhou, zatiaľ čo on žil pod jednou strechou s manželkou: Všetko som tolerovala až do jedného momentu

Zrazu som postrádal „banálne veci“ manželského života 

Následne si Juraj pod vidinou krajšieho života s milenkou zbalil svoje veci z ich bytu a presťahoval sa k milenke. Hoci súhlasila, už vtedy pripomenula, že by sa mala odsťahovať manželka, aby tam mohli spoločne bývať, predsa len ona má vraj menší byt: „Bol som zaslepený, pretože z tých pár pekných chvíľ, ktoré sme týždenne spolu trávili, sa vykľula realita, ktorá sa mi nepáčila. Zrazu som nemal teplú večeru, ani mi nikto neopral, vraj viem, kde je pračka, že ona nebude žiadna domáca puťka, ako titulovala moju, ešte stále, manželku. Myslel som si, že mi rozumie, že jej môžem povedať čokoľvek, ale to sa zmenilo okamžite potom, ako sme spolu začali bývať,“ objasňuje Juraj, ktorý chcel z milenky spraviť svoju druhú manželku, ale z tej sa vykľula osoba, ktoré ho mala ako bankomat. Už sa ani nepretvarovala, že ju jeho reči zaujímajú a večery radšej začala tráviť v spoločnosti svojich mladších známych a priateľov po baroch. On doma v jej byte čakal márne na prívetivé slovo a spoločný večer vo dvojici. 

Neprehliadnite: Skutočne majú ženatí muži väčšie sklony k nevere? Slová odborníka prezrádzajú krutú realitu

Mnohokrát milenka rozhodne nie je manželka

Po pár mesiacoch takéhoto spolužitia, pochopil, akú veľkú chybu urobil, keď od manželky doslova zutekal vo viere, že pri inej žene nájde toho viac. Odišiel od milenky, ktorá mu ešte stihla vyšplechnúť do tváre, že by jej mal dať peniaze za to, že ho nechala u neho bývať, pričom to bol Juraj, ktorý jej platil nájom a popritom aj všetky jej rozmary a dokonca dovolenku s priateľkami: „No nevrátil som sa ani k manželke, hoci ju už celé týždne prosím, aby mi dala poslednú šancu. Kajám sa ako viem, ale hovorí, že mi už nedokáže veriť. Priznala, že sme sa mali venovať obaja viac sebe ako práci a pracovať na svojom manželstve, bola skutočne sebakritická a vraj sme obaja urobili chybu. Ale ona ju neriešila tak radikálne ako ja, hoci sa občas cítila osamelá. Mala úplnu pravdu, no nevzdávam sa nádeje, že mi jedného dňa odpustí a že začneme odznova,“ uzatvára svoju nešťastnú skúsenosť s milenkou Juraj, ktorý vystríha aj ostatných mužov, aby si dobre premysleli, kým opustia svoje ženy pre milenky, nech radšej ocenia, čo majú doma, tú domácu pohodu a nahliadnu na to z iného uhľa, nielen z toho vlastného sebeckého. Pretože mnohokrát milenka nie je rozhodne manželka.