Presunúť na hlavný obsah

Vzal som si ženu snov: Jedna jej záľuba, s ktorou nechcela skoncovať ani po svadbe, ma prinútila sa rozviesť

Partnerské vzťahy

Zmenili ste niektoré návyky po svadbe?

Všetko bolo dokonalé. Od nášho zoznámenia až po svadbu. Šlo to ako po masle. S manželkou sme sa zoznámili na sociálnych sieťach. Páčili sa mi jej fotky, teda ona na nich, a tak som nabral odvahu a napísal som jej. O dva roky sme mali svadbu. Nikdy by mi však nenapadlo, že to, čo sa mi predtým páčilo, ma v manželstve bude doháňať k šialenstvu. 

Online život

To, že žena patrí medzi tých ľudí, ktorí si potrebujú všetko vyfotiť, nemajú problém zdieľať aj súkromné veci, by mi až tak veľmi nevadilo, keby to do istej miery neovplyvňovalo aj náš manželský život. Lucia je žena, ktorá je hrdá na svoj vzhľad, a tak sa často rada fotí. A fotky zverejňuje. Nemá problém zavesiť na net čokoľvek. Spočiatku mi to tak nevadilo, len časom som si všimol, že spoločné fotky na jej profile nepribúdajú a v podstate podľa sociálnych sietí vôbec nebolo poznať, že je vydatá žena. Raz som sa ju pokúsil konfrontovať s týmto, iba s úsmevom odvrkla, že to je osobná vec čo pridá a nepridá na Instagram, a nemám to brať osobne. Že manželstvo je osobná vec, ktorú nechce zdielať.  Upokojilo ma to. Vedela presne, čo a ako povedať, aby sa vyhla hádkam. 

Mohlo by vás zaujímať: Po svadbe som chcela byť dokonalá manželka, no vypomstilo sa mi to: V najťažšej chvíli mi manžel podlomil nohy

Veľký problém prišiel asi po 12-tich mesiacoch. Lucia trávila s telefónom v ruke čoraz viac času, jej profil bol mimoriadne aktívny a plný provokatívnych selfie fotiek. Všimli si to aj moji priatelia, ktorí si ma za to doberali a ja som sa začal cítiť trochu trápne kvôli tomu. Opäť som sa jej opýtal, či by sa predsa len nemohla krotiť. Skončilo to rovnako...

Online nevera

Postupne som si začal uvedomovať, že to, čo som kedysi robil aj ja - likoval všetky jej fotky a netrpezlivo čakal, čo pridá, mi teraz neuveriteľne vadilo. Úprimne, nechcel som ženu, ktorá sa takto prezentuje na Instagrame a vlastne som vôbec nechcel, aby mala účet. Ja som ten svoj prestal používať od momentu, kedy sme sa vzali. 

Prečítajte si: Fenomén single 30-tničiek: Platí rovnica, čím úspešnejšia, tým osamelejšia alebo ide o vnímanie sveta inými očami?

Nemal som nikdy podozrenie na to, že by mi mohla byť neverná. Lenže keď jej telefón mal väčšiu pozornosť ako ja, toto podozrenie vo mne postupne rástlo. Jeden deň som neodolal a nahliadol som do jej mobilu. Prekvapilo ma, čo som tam našiel. Desiatky správ od mužov, ktorí ju kontaktovali a ona s nim flirtovala. Každodenná komunikácia spojená s fotkami. Nikdy sa však nedohodli na stretnutí. Videl som však, že týmto mužom venuje čas a pozornosť, ktorú by mala prirodzene dávať mne. Vytiahol som to na ňu, ona sa však tvárila, že nič zlé nerobí. Možno mala pravdu, ale ja som aj toto chápal ako formu nevery a hlavou mi lietali len myšlienky, že raz to môže prísť - veď my sme sa zoznámili rovnako. Na otázku, či si nezruší profil, mi povedala, že nikdy. A to bol koniec. Nechcel som mať po boku ženu, ktorá sa venuje len seba promovaniu a flirtovaniu s mužmi. Nepríde mi to normálne. Možno to niekto dokáže akceptovať, ale ja nie. Sociálne siete do manželstva podľa mňa nepatria. Po 2 rokoch sme sa rozviedli. Občas si pozriem jej profil a vidím, že nič sa nezmenilo. 

Neprehliadnite: Manželka mi zatajila svoju minulosť: Kým som sa dozvedel celú pravdu, ocitol som sa s inou ženou v posteli

Rozviedli by ste, keby ste sa ocitli v podobnej situácii?

spolu hlasovalo 2165 ľudí

Áno
1975
Nie
83
Možno
107

- Najčítanejšie -