Presunúť na hlavný obsah

Fenomén single 30-tničiek: Platí rovnica, čím úspešnejšia, tým osamelejšia alebo ide o vnímanie sveta inými očami?

Partnerské vzťahy

V 21. storočí vídať čoraz viac žien, ktoré sú v produktívnom veku, no namiesto kočíkovania sa naplno venujú kariére. Osobný život odkladajú na vedľajšiu koľaj a snažia sa úspech dosiahnuť za každú cenu. Naozaj je daň za úspech to, že napokon zistíte, že ste single a vaše biologické hodiny pomaly dotikali?

Dnešná doba je zrejme tak nastavená. Ide o akýsi fenomén 21. storočia. Ženy chcú byť krásne, úspešné, spĺňať všetky predpoklady dokonalých partneriek, mileniek a zároveň chcú byť samostatné a obdivované. Svojej práci venujú maximum času. Nie je nič netradičné, ak pracujú 18 hodín denne, po práci idú makať na sebe do fitka, dajú si večer pohár vína s kamoškou, idú na rande (ktorému však nedávajú veľkú šancu už vopred) alebo absolvujú povinný pracovný event, pár hodín si pospia a ráno začína tento kolotoč odznova. 

Prečítajte si: Takmer som sa vydala za muža, ktorý miloval inú: Až táto žena mi otvorila oči

Posúva dnešná doba hranice materstva alebo to robíme my vedome? 

Len v tejto rovnici nejako absentuje muž. Muž, ktorý by ich nielen obdivoval, ale poskytol im ochrannú ruku, rameno na vyplakanie a istotu. Vyzerá to, že nejako zabúdame, že mať v živote pomyselného pána ”Božského” má význam. Vidinu materstva odsúvame do neznáma s tým, že veď máme ešte čas. No jedno ráno sa prebudíme a zistíme, že máme 37, posteľ vedľa nás je studená a nerozostlaná a tú rannú kávu si musíme pripraviť sami. No nie vždy je tento scenár realitou, ktorú vieme ovplyvniť. Aj napriek tomu, že nepočujeme smiech z izby,(ktorú sme od začiatku ako sme si kupovali byt, považovali za detskú), rovnako nemáme komu pofúkať rozbité koleno, objať ho v noci ak má strach zo strašidiel, či pozerať sa na to, ako mini verzia nás, prekonáva malé vzostupy a pády a učí sa, čo je život, neznamená to, že to nechceme.

Mohlo by vás zaujímať: Bola som presvedčená, že si beriem dobrého muža: Hneď prvý konflikt v našom manželstve ma presvedčil, že to len hral

Len to akosi nejde. Aj napriek tomu, že to máme v dlhodobom pláne a túžime to tom...Niekedy to život a osud tak zariadi. A proti prírode sa ísť veľmi nedá. Neodsudzujte preto ženy, ktoré sú na vrchole kariéry, no netlačia kočík. Nikdy neviete, čo je za tým. 

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus