Presunúť na hlavný obsah

Dodnes si vyčítam, že som chcela podviesť svojho muža: Kvôli tomuto však čakám, že zánik manželstva aj tak čoskoro príde

Partnerské vzťahy

Dokáže to, že v hlave nosíte niekoho iného ako toho, kto spáva vo vašej posteli zničiť dlhotrvajúce manželstvo? Občas aj mentálna nevera znamená veľa a dokáže pochovať vzťah. Svoje o tom vie aj Simona.

”Odkedy sa nám narodil syn, mala som oči len pre neho a môj muž zostal akosi na vedľajšej koľaji. No a manžel sa začal prirodzene viac venovať práci a sám sebe. Z nudy na materskej som v čase, keď som sa od malého vedela už odpútať, začala flirtovať s inými. No a s jedným oteckom o niečo intenzívnejšie ako som si predstavovala. Aj keď to vždy bolo len v rovine flirtu, v hlave ho mám dodnes,” začína svoje rozprávanie sympatická mladá mamička.

Mohlo by vás zaujímať: S manželovým bratom mám spoločnú minulosť, o ktorej až donedávna nevedel: Mlčala som však kvôli tomuto

Každý potrebuje cítiť, že je stredobodom vesmíru niekoho iného

Všetci vieme, že narodenie dieťaťa vzťah ovplyvní vo veľkej miere. Zmení sa všetko od základov. Najmä, ak ide o prvorodičku, zväčša sa všetka jej pozornosť sústredí na bábätko. Je to prirodzené, len si nejako neuvedomujeme, že naši muži tým trpia. A to značne. Dovtedy tvorili stred nášho malého vesmíru oni a ich potreby, no odrazu je tu niekto, kto ich miesto nahradil. Vo veľkej miere. Tak sa niektorí utiekajú k práci, iní k milenkám. Simonin manžel zvolil prvú možnosť. No v dobe, keď mal ich syn už 2,5 roka a bol viac menej sebestačný sa ona začala cítiť nedocenená a túžila po pozornosti. Keď ju nenachádzala doma, vynahrádzala si to vonku.

”Dano bol rozvedený a mal rovnako starú dcérku. S exmanželkou mali striedavú starostlivosť. Stretávali sme sa pravidelne na ihrisku a bolo to naozaj veľmi príjemné. Bol galantný, slušný a nešetril komplimentami na moju osobu. Stále som počúvala, že by chcel takú ženu ako som ja. Obdivoval môj vzťah k synovi, spôsob výchovy a mne to mimoriadne imponovalo.”

Čítajte tiež: Bola som jeho milenkou asi rok: Potom si ma našla jeho žena a prezradila tajomstvo toho, kto je vlastne jej muž

No obyčajné flirtovanie sa zmenilo časom na niečo viac. Prerástlo v túžbu, ktorá začínala byť silnejšia ako Simona. ”Mala som pocit, že on je pre mňa ten pravý. Keď som sa milovala s manželom, predstavovala som si Dana. Neustále som ho mala v hlave. A nedokázala som s tým pracovať. Vlastne to neviem dodnes. Hľadím na svojho muža a viem, ako veľmi nás so synom miluje. No zdá sa, že ja sama som niekde inde. Zatiaľ som mu nič nepovedala, no uvedomujem si, že ak to bude pokračovať, naše manželstvo skončí. A pekný happyend to nebude…”

Čo by ste urobili vy v tomto prípade?

spolu hlasovalo 230 ľudí

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus