Presunúť na hlavný obsah

Skutočnú lásku vymenila za peniaze: Prečo sme ochotné zájsť až za túto hranicu a dokedy je to vôbec únosné?

Partnerské vzťahy

Naozaj v dnešnej dobe znamená honba za krásou a bohatstvom viac ako skutočná láska? Život píše aj také príbehy...

Skutočne nás dnešná doba núti robiť takéto rozhodnutia?

Karolína svojho priateľa naozaj ľúbila. Dali sa dokopy v teenegerskom veku a skvele to medzi nimi fungovalo. Až do chvíle, kedy chcela viac. Nie však od ich vzťahu, ale od života. Zatúžila po luxuse a prepychu, ktoré jej Adam dať nedokázal. No niekto iný áno. Aj napriek tomu, že na ňom okrem zlatej kreditky nič nevidela. 

"Ja viem, znie to hrozne aj sa to zle hovorí. Ale je to tak. Podľa mňa je tak nastavená dnešná doba a súčasné vnímanie sveta. Na ženy sú kladené oveľa väčšie nároky ako na mužov. A to sa do kategórie feministiek ani náhodou neradím. Avšak musíme byť dokonalými matkami, milenkami, kuchárkami, zvládať kariéru a popri tom všetkom vyzerať neodolateľne. Tak nejako to funguje v klasickom ponímaní mužského pohlavia voči nám."

Mohlo by vás zaujímať: Manželka mi zatajila svoju minulosť: Kým som sa dozvedel celú pravdu, ocitol som sa s inou ženou v posteli

"Teda pokiaľ nemáte chlapa, ktorý má vlastnú pani v domácnosti, zapezpečí deťom opatrovateľku a vy sa môžete venovať sama sebe, mužovi a s deťmi robiť len príjemné veci. Ide o ilúziu, ktorú väčšina z nás nedosiahne. No mne ju život ponúkol a nedokázala som odolať. Ani za cenu ozajstnej lásky," rozhovorí sa Karolína.

Keď lásku vymeníte za platinovú kreditku

"Lea som spoznala v divadle. Sedel o dve sedadlá od mňa a mojej kamarátky a celý večer odo mňa nevedel odtrhnúť zrak. Hneď po skončení ma oslovil a pozval nás na drink. Ani neviem prečo, ale súhlasila som. Celý večer mi hovoril že som ho absolútne očarila. Povedala, som mu, že mám vzťah, ale myslím, že túto informáciu nevnímal. Nasledujúci deň mi do práce poslal kyticu ruží a diamantový náhrdelník. O tri dni náromok a o dva mesiace snubný prsteň. Bol mnou naozaj pobláznený. Ja som voči nemu cítlila síce náklonnosť, no nie lásku. Skutočne som ľúbila svojho Adama."

Neprehliadnite: Manželovi som vymyslela na narodeniny darček: Bol to krok vedľa, ktorý odhalil jeho doposiaľ nepoznanú minulosť

"No veľmi dobre som si uvedomovala aký život ma čaká po boku môjho priateľa a aký s Leom. A rozhodla som sa pre druhú možnosť. Áno viem, nie je to správne z morálneho hľadiska. No ja sa naozaj chcem mať dobre. Nechcem vo vzťahu riešiť, kto zarába viac, kto musí zostať doma s deťmi a rátať každú korunu. Jednoducho to pre mňa bola ľahšia voľba. Aj keď som opustila možno lásku svojho života. "

Rozhodli by ste sa rovnako?

spolu hlasovalo 355 ľudí

Áno
82
Nie
273

- Najčítanejšie -