Presunúť na hlavný obsah

Naše manželstvo zachránila terapia: Dozvedela som sa o manželovej nevere, no pre túto jednu vec som stále s ním

Partnerské vzťahy

Niekedy vie byť život naozaj komplikovaný. Pochopila to aj Izabela, ktorá zažila takú manželskú krízu, že neverila tomu, že sa dá prekonať. A to aj napriek manželovej nevere.

”Vždy som si hovorila, že nevera je niečo, čo by som nedokázala odpustiť. Prišlo mi to ako to najväčšie sklamanie dôvery a poníženie toho druhého. Absolútna dehonestácia vzťahu a lásky. No to som ešte netušila, že ak sa ma to bude bytostne týkať, zachovám sa úplne inak.”

Neprehliadnite: Po desiatich rokoch som manželovi dovolila mať milenku: Náš vzťah to posunulo týmto smerom

Nechápala som, čo sa deje

Izabela bola vydatá pomerne krátko. Necelé dva roky. Teda na to, aby zaživali s manželom krízu mali mať veru ešte čas. No u nich prišla skutočne oveľa skôr ako to býva. Celé sa to začalo vo fáze, keď bola Bela, ako ju familiárne doma volali tehotná. ”Adam potom ako som mi začalo vykúkať bruško, úplne zmenil postoj voči mne. Odmietal intimitu v spálni, oveľa menej sa o mňa zaujímal a ja som to pripisovala práve tehotenstvu. Vždy som mala totiž 45 kíl a odrazu som začala priberať. Myslela som si, že sa mu prestávam páčiť a pripadám mu neatraktívna.” No Adam mal už v tom čase milenku, o čom Bela ani náhodou netušila. Preto sa rozhodla, že skúsia s manželom terapiu. On prekvapivo súhlasil. "Bola som nadšená a zároveň hrdá na neho, že na to pristúpil. Väčšina mužov by to podľa mňa odmietla." No práve terapia zmenila ich vzťah od základov.

Neprehliadnite: Zatajil mi, že je ženatý a ja som sa s ním prestala stretávať: Osud to však zariadil inak a po 2 rokoch nastal zlom

Láska porušuje všetky pravidlá

"Pamätám si na to ako keby to bolo dnes. Mali sme klasické sedenie a keď sme s terapeutkou okrajovo riešili postoj voči nevere, Adam z čista jasna povedal, že má milenku. Vraj cítil nedostatok pozornosti z mojej strany, odkedy som otehotnela a ona mu ju nahrádzala. Zostala som ako paralyzovaná. Bola som v 8. mesiaci a môj muž sa "vláčil" s nejakou ženou. Nechápala som a a vlastne som ani nedokázala reagovať. Postavila som sa a odišla som. Na východ k mame. Adam netušil kam som išla, lebo mobil som si nechala na sedení. Bol zúfalý, všade ma hľadal, každému volal. Napokon, keď zistil kde som, prosil o odpustenie, dokonca plakal. Nikdy som ho nevidela takého zničeného. Tisíckrát to oľutoval a ja som sa mu rozhodla odpustiť. Nie kvôli dcére, ale kvôli sebe. Ľúbila som ho a pochopila som, že keď človek ľúbi, robí veci, ktorým sám nerozumie. Láska je v tomto zvláštna, porušuje pravidlá. A dnes som za to aj rada. Lebo sme šťastní aj napriek všetkému čo sa stalo."

- Najčítanejšie -