Presunúť na hlavný obsah

Táto vášeň môjho muža zachránila naše manželstvo: Odporúčam ju robiť všetkým párom, ktoré prežívajú krízu

Partnerské vzťahy

Niekedy stačí do vzťahu dostať opäť iskru, aby ste zistili, že váš muž je tým pravým a osudovým. Ako však na to? Zina zistila, čo jedna drobnosť dokáže naozaj pomôcť.

Počas jedného roka sme stihli všetko

Zina a Milan sa spoznali na zimnej lyžovačke. Obaja v tom čase mali dlhoročných partnerov, no ani jednému z nich údajne už daný vzťah nevyhovoval. V podstate to jeden aj druhý ťahali skôr zo zvyku. ”Ja som tam bola s partiou báb a on s chalanmi. Od začiatku sme si my dvaja mimoriadne dobre rozumeli. Boli sme v dlhodobom nešťastnom vzťahu, nedokázali sme ho ukončiť a to čo nasledovalo, bolo podľa mňa len vyústením niečoho, čo sa malo stať oveľa skôr.” Zina a Milan sa do seba zaľúbili natoľko, že po návrate domov sa každý z nich rozišiel so svojim partnerom. 

Prečítajte si tiež: Medových týždňov sme sa nedočkali: Tieto fotky zo svadby odhalili, čo som si na manželovi po celý čas nevšimla

”Začali sme spolu randiť a pamätám si, že už na treťom rande, sme mali vybrané mená pre naše deti. Netrvalo to dlho a ja som naozaj otehotnela. Po dvojmesačnej známosti. Následne sme sa okamžite vzali. Nie preto, že sme museli, ale my sme to tak chceli. A hoci som termín mala až v januári, malý Teo sa vypýtal na svet presne na Silvestra. Počas roka sme tak toho stihli naozaj veľa. Rozísť sa so svojimi ex, zaľúbiť sa, otehotnieť, vziať sa, doriešiť spoločné bývanie a narodil sa nám aj syn. Mali sme naozaj veľmi akčný začiatok, no ľúbili sme sa. A to bolo najpodstatnejšie,” pokračuje Zina.

Toto odporúčam robiť všetkým párom

Časom sa všetko upokojilo a Zina s Milanom žili klasický život ako takmer všetky manželské páry, ktoré majú malé dieťa. ”Začal sa pre nás akýsi stereotyp, na ktorý sme neboli zvyknutí. Milan chodil do práce, ja som sa celý deň starala o malého a vždy večer sme sa stretli. On bol unavený, ja tiež. Mnohokrát nechýbala ostrejšia výmena názorov. Objavili sa veci, ktoré sme doposiaľ na tom druhom nepoznali. Miestami bolo odrazu cítiť, že o sebe nevieme veľa. Takto sme však fungovali štyri roky. Mali sme náročnejšie aj krajšie obdobia, no vášeň medzi nami, bola stále živá. Azda preto to fungovalo. No v čase, keď malý začal chodiť do predškolskej prípravky, sa aj tá vášeň vytratila. Nášmu vzťahu chýbala iskra a doslova sa to prejavovalo vo všetkom. Netušila som, čo robiť. Skutočne som len vedela a cítila, že ak sa niečo nezmení, budeme mať vážny problém.”

Neprehliadnite: Vzal som si ženu snov: Jedna jej záľuba, s ktorou nechcela skoncovať ani po svadbe, ma prinútila sa rozviesť

Napokon krízu vo vzťahu prekonala Zina s Milanom kvôli jeho veľkej vášni. Milan bol veľký dobrodruh a cestovateľ. Mal precestovaných 56 krajín a predtým ako Zinu spoznal bol takmer každý mesiac niekde. Áno, aj keď mal priateľku. Vždy si zbalil len ruksak, pár vecí, kúpil letenku a odišiel. Zina to vedela a urobila to rovnako. Malého dala na dva týždne k babičke, kúpila letenky na Zanzibar, zbalila dva ruksaky a poslala Milanovi sms-ku, že sa dostala pri letisku defekt. Chcela, aby to bolo prekvapenie.

”Keď ma tam s tými ruksakmi uvidel, bol dojatý. Bolo to na ňom vidieť. Tešil sa ako malé decko a ja s ním. Toto nám mimoriadne prospelo. Byť opäť len párom, ktorý sa ľúbi a byť tu pre seba. Rozhodli sme sa, že si z toho urobíme rituál. Každé tri mesiace chodíme na takéto výlety, len my dvaja. A nie, nestojí to neviem koľko. Kúpime letenky za pár eur a vydáme sa na cestu. Skúste to, je to naozaj krásne a oslobodzujúce!”

Čo myslíte, kedy vo vzťahu prichádza kríza najčastejšie?

spolu hlasovalo 878 ľudí