Presunúť na hlavný obsah

Do svojho nezáväzného sexuálneho partnera som sa zaľúbila: Pochopila som, že toto je jediné riešenie, ako z toho von

Partnerské vzťahy

Trend kamarátstiev, ktoré majú ako vedľajší benefit sex, čoraz viac rastie. Čo sa však stane, ak jeden z dvojice od toho napokon očakáva predsa len viac?

Hoci si Saša myslela, že jej sa to stať nikdy nemôže, stalo sa. Jedna noc zmenila kompletne jej budúcnosť. A ona sa musela rozhodúť, ako sa k tomu postaví. Aké je to, keď zamilujete do kamaráta, s ktorým ste mali dohodu, že okrem priateľstva a sexu medzi vami nič iné nebude?  

Mohlo by vás zaujímať: Po svadbe som chcela byť dokonalá manželka, no vypomstilo sa mi to: V najťažšej chvíli mi manžel podlomil nohy

Tento moment zmenil môj pohľad na všetko

Máme okolo seba čoraz viac žien, ktoré sú buď úspešné, kariérne majú toho veľa za sebou, dokážu sa o seba samy postarať, alecna druhej strane aj takých, ktoré vlastne nikdy nedospeli a svet je pre ne gombička. Tá druhá kategória je o niečo komplikovanejšia. Zdá sa, totiž, že tieto ženy uviazli v čase. Niekde medzi stužkovou slávnosťou a krúžkovicami na výške. Milujú slobodu, pocit nezávislosti a robia si čo chcú. No a slovo zodpovednosť im spôsobuje nielen vrásky na čele, ale aj triašku. Saša je jednou z nich. Vlastne bola. Do momentu, ktorý zmenil jej pohľad na život a zistila, že chce konečne niečo viac. 

Na rozdiel od jej kamarátok nikdy nepatrila medzi typy, ktoré sa túžia usadiť. ”Odjakživa som preferovala skôr bohémsky štýl života. Nemala som stabilnú prácu, skôr si privyrábala príležitostnými brigádami. A to aj v čase po tridsiatke. Mojou najväčšou vášňou bolo odjakživa cestovanie.” Hneď ako dovŕšila osemnásť, odišla za posledné našetrené peniaze do Thajska a zostala tam dva roky. Potom sa presunula na Bali, do Vietnamu, Singapuru a napokon na Kubu. Saša milovala dobrodružstvá, pocit voľnosti. Nikdy sa jej na tom nezdalo nič zvláštne. Skôr nechápavo hľadela na svoje kamarátky, ktoré si zakladali rodiny. Vôbec nebola ten typ, ktorý by sa cítil na vážny vzťah.  Mala z toho paniku a hrôzu. Doslova. Až do momentu, kedy si začala s Adamom. 

Prečítajte si: Fenomén single 30-tničiek: Platí rovnica, čím úspešnejšia, tým osamelejšia alebo ide o vnímanie sveta inými očami?

”Poznali sme sa roky. Boli sme spolužiakmi ešte na strednej. Mal rovnaké životné nastavenia ako ja. Na Kubu sme odišli spolu. Chcel si užiť rok na plážach, naučiť sa surfovať a nič neriešiť. A nakoľko sme ani jeden, v tom čase nikoho nemali, dohodli sme sa, že okrem nočného sledovania filmov, skúsime aj sex. Bez záväzkov samozrejme. Čisto bez citov a emócií. Zároveň sme si povedali, že to nijakým spôsobom neohrozí naše kamarátstvo. A ak by k tomu aj malo prísť, okamžite to ukončíme. A zo začiatku to fungovalo perfektne. Až do momentu, kedy si Adam našiel známosť…”

Keď sa sex premení na lásku

V tom čase to samozrejme Saši okamžite povedal a poprosil ju, nech nezáväzný sex jednoducho ukončia. ”Bral to s nadhľadom a úplne prirodzene ako sme boli dohodnutí na začiatku. Len ja som vtedy pochopila, že k nemu cítim oveľa viac ako len kamarátstvo. Zaľúbila som sa do neho úplne šialene. Hoci som to dovtedy vôbec neriešila, bol pre mňa naozaj dôležitý. Ľúbila som ho, no vedela som, že on mňa nie. A povedať som mu to nedokázala. Tak som si pobalila veci a do týždňa kúpila letenku na Slovensko. Odišla som bez rozlúčky, bez slova a vysvetlenia…” 

Myslíte si, že može fungovať kamarátstvo, ktorého vedľajším benefitom je sex?

spolu hlasovalo 422 ľudí

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe