Presunúť na hlavný obsah

Z manžela sa stal môj šéf: Takmer to zničilo naše manželstvo

Partnerské vzťahy

Rodinný biznis nemusí byť vždy predzvesťou šťastného vzťahu. A už vôbec nie manželstva. Aké je to, keď je vaša najbližšia osoba zároveň vaším nadriadeným?

Začali sme budovať spoločný sen, no ten nás pripravil o to najcennejšie

Igor a Andrea sa dali dokopy v Austrálii. Obaja s tam vybrali po škole, zarobiť si nejaké peniaze a spoznávať svet. Patrili do kategórie dobrodruhov a vášnivých cestovateľov. Práve toto ich vlastne dalo napokon dokopy. Aj ked prvý rok boli len kamartámi, ich priateľstvo napokon prerástlo do lásky. Po tom ako si niečo privyrobili, vrátili sa späť na Slovensko. Po 5 rokoch sa vzali a plní nových zážitkov a skúseností sa rozhodli rozbehnúť vlastný biznis. Vybudovali od úplnej ”piki” firmu, ktorá vyrába hand - made hračky a drevenné doplnky do izbičiek pre deti. Andrea bola tá, ktorá sa starala o komunikáciu so zákazníkmi a Igor veci navrhoval a vyrábal. Časom, keď bol o ich výrobky veľký záujem a dopyt rástol, museli expandovať, rozhodli sa firmu rozšíriť o nových ľudí. V priebehu roka mali 15 zamestnacov.

Mohlo by vás zaujímať: Po svadbe som chcela byť dokonalá manželka, no vypomstilo sa mi to: V najťažšej chvíli mi manžel podlomil nohy

”Vrámci toho aby všetko fungovalo tak ako má, dohodli sme sa s Igorom, že si presne zadefinujeme postavenie vo firme. On mal vedúcu funkcu, zabezpečoval biznnis ako taký a ja som sa začala výlučne starať o marketing. No rovnako ako mal nároky na ľudí v našom tíme, začal ich mať aj na mňa. Po pár mesiacoch som pochopila, že sa ku mne správa viac ako šéf, než manžel. Z našej spálne sa vytratila intimita a vášeň, neustále sme riešili chod firmy. Nielen v práci, ale najmä doma. Jeho požiadavky na môj výkon stúpali, mnohokrát som robila do noci, len aby som splnila jeho plán.”

Andrea si  najskôr vôbec neuvedomovala, to, čo sa medzi nimi deje. Obaja mali pred sebou vidinu spoločného sna. Tento model medzi nimi fungoval viac ako 2,5 roka. Napokon sa však mladej sympatickej plavovláske otvorili oči. 

Prečítajte si: Fenomén single 30-tničiek: Platí rovnica, čím úspešnejšia, tým osamelejšia alebo ide o vnímanie sveta inými očami?

“Všetko vyvrcholilo na jednej porade. Nakoľko som začala Igorovi oponovať ohľadom jeden spolupráce pred kolegami, neudržal sa a pred všetkými začal po mne vrieskať. Povedal mi, že ak sa mi jeho rozhodnutia nepáčia môžem odísť. Zrejme zabudol, že som v prvom rade jeho žena. Bola som z neho sklamaná a zároveň som sa cítila ponížená. Odišla som domov a veľa som premýšľala. Čakala som nejaké ospravedlnenie z jeho strany, no to sa nekonalo. Trval na svojom. A doma v tom pokračoval. Nechápala som. Keď som sa ho napokon opýtala, čo ku mne cíti, zostal ticho. Nedokázal mi povedať, že ma ľúbi. A ja som pochopila, že náš spoločný sen sme vymenili za naše manželstvo…”

Neprehliadnite: Manželka mi zatajila svoju minulosť: Kým som sa dozvedel celú pravdu, ocitol som sa s inou ženou v posteli

Môže podľa vás fungovať manželstvo, ak je Vaša polovička zároveň Vašim nadriadeným?

spolu hlasovalo 301 ľudí

Áno
80
Nie
221

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus