Presunúť na hlavný obsah

Ako na štíhle lýtka? Nezabúdajte na základné veci, ktoré by ste mali urobiť po každom tréningu

Fitness

Štíhle a vypracované nohy, zvlášť lýtka, sú snom nejednej ženy. Aby sme však stali realitou, nemali by ste zabúdať na toto.

Zlá genetiky, nedostatočný pohyb, alebo aj zlá strava. Všetko toto môže byť príčinou toho, že máte väčšie lýtkové svaly, než by ste chceli. No dobrá správa je, že sa to dá pomerne jednoducho a rýchlo napraviť. Ako?

Vyskúšajte tiež: Tri jednoduché cviky na brucho z pohodlia domova: Tuk v okolí pása sa drží najdlhšie a my vieme, ako naň

Absolútny základ

Je jedno, či chodíte behať, či cvičíte s vlastnou váhou alebo robíte čokoľvek iné. Hlavné je, že robíte. A po každom tréningu by ste si mali vyhradiť ešte sedem minút na vaše lýtka. A konkrétne strečing. Pretože ten môže predĺžiť vaše lýtkové svaly, a tak sa budete môcť pýšiť aj vy nohami ako modelka. Na začiatku cvičenia robíte strečing predovšetkým preto, aby ste predišli zraneniam, no po tréningu práve pre to, aby ste ponaťahovali svaly. Takže nepodceňujte absolútne základnú vec, ktorá môže urobiť veľa.

Mohlo by vás zaujímať: Štíhle a pevné paže vďaka nenápadnej pomôcke: Zadovážte si ju domov a používajte ju 10 minút každý deň

Kardio

Ak máte väčšie lýtkové svaly, máte pravdepodobne veľa tukového tkaniva. Takže by ste do svojej fitness rutiny rozhodne mali pridať aj kardio cvičenie. A to aspoň na 30 minút, každý druhý deň. Je vo výsledku jedno, akú formu zvolíte. Od behania, tenisu, basketbalu či rýchlej chôdze - všetko to bude mať výrazný dopad na veľkosť a tvar lýtkových svalov.

Výsledky sa dostavia rýchlejšie, ak sa zameriate aj na jogu a pilates. Práve tieto druhy cvičenia sú veľmi populárne medzi modelkami, ktoré sa môžu pýšiť skutočne dokonalými nohami. Ak jeden mesiac bude intenzívne venovať práve joge a behaniu, podobné nohy budete mať aj vy.

Prečítajte si: Spevnite panvové dno a pridajte si na sexappeale touto zostavou 5 cvikov: Čo vám pomôže k vytúženej figúre?

Feminity tip:

Veľkým hitom vo svete, ale aj u nás začína byť barre cvičenie - cvičenie pri tyči, ktoré v sebe spája prvky pilatesu, jogy a baletu. Toto je ideálny súbor cvikov práve pre túto partiu nášho tela.  A práve tieto tréningy vám môžu v tomto smere veľmi efektívne pomôcť.Cvičenia pri tyči sú spojením lekcií, ktoré sú kombináciou dychových techník, jogových pozícií a jednoduchých tanečných prvkov v atletickej intenzite. Špeciálne pohybové sekvencie umožňujú telu postupne vyvinúť pohyb s takou kinetickou energiou, že bez toho, že si to všimnete, dochádza k ohromnej rýchlosti – kardia, ktoré páli všetko, čo do vášho tela nepatrí. 

Neprehliadnite: VIDEO: Účinné cviky spevnia brucho a predĺžia vám nohy: Dotiahnite vašu postavu k dokonalosti

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus