Presunúť na hlavný obsah

Brucho ako skala: 3 efektívne cviky na spevnenie coru, ktoré by ste mali robiť každé ráno

Fitness

Pridajte do rannej rutiny aspoň jeden tento cvik a uvidíte sami, čo to urobí s vašim bruchom.

Nech už máte akúkoľvek postavu, jedna časť tela trápi všetky ženy najviac - brucho. Jednoducho to je partia, ktorá nedá spávať nikomu a stoj čo stoj túžime, aby bola dokonalá. Ak bojujete s rovnakým problémom, poznáme tri overené cviky, ktoré sú účinné a práve nimi by ste mali odštartovať svoj deň. Pár minút každé ráno, vám dokonalo spevní stred, od čoho sa pri formovaní postavy môžete "odraziť". 

Vyskúšajte tiež: Raňajky by ste nemali vynechávať: Takto by mal vyzerať začiatok vášho dňa, aby sa na vás nelepili kalórie a tuky

Horolezec

Tento cvik vám prináša hneď niekoľko benefitov. Pre svoju dynamiku je veľmi vhodný aj ako kardio, čiže spaľovanie tukov podporuje rýchlejšie. Zároveň je dokonalý pre vytvorenie stabilizačného systému a, samozrejme, spevnenie coru a spodného bruška. V tomto prípade si doprajte každé ráno 3 opakovania po 30 sekúnd. Ako na to? Dajte sa do vysokého planku, dlane tlačte do podložky a ruky majte a šírku ramien. Nohy sú prepnuté a postupne, dynamicky priťahujte kolená k lakťom. 

Základný plank

Určite vám tento cvik nie je cudzí. Mnohí ho ignorujú, pretože mu jednoducho neveríte. Na prvý pohľad vyzerá jednoducho. Lenže nie je. Čo ale je - účinný. Preto je tiež ideálny na ranný štart do dňa. Stačí vyskočiť z postele a rovno sa do neho pustiť. Ľahnite si na predlaktie, celé telo majte spevnené, snažte sa neprepadať v bedrách, môžu tým trpieť vaše kríže. Ak si nie ste istá, skúste ho zo začiatku robiť pred zrkadlom. Hlavu sa snažte držať v jednej línii s telom. Na 30 sekúnd stiahnite celé telo a dýchajte. Opakujte zo začiatku 3krát. Neskôr môžete intenzitu zväčšovať. Žiadny iný cvik nevie tak efektívne spevniť brucho, ale aj ostatné časti vášho tela. 

Mohlo by vás zaujímať: VIDEO: Účinné cviky spevnia brucho a predĺžia vám nohy: Dotiahnite vašu postavu k dokonalosti

Šikmé skracovačky

Aj bočné brušné svalstvo si zaslúži vašu pozornosť a dokáže zmeniť postavu. Vhodný cvik na tieto partie sú šikmé skracovačky. Začnite v leže, nohy zdvihnite mierne nad zem a prepnite špičky. Ruky si dajte za hlavu a začnite dynamicky priťahovať ľavý lakeť k pravému kolenu, vráťte sa do základnej polohy a vymeňte strany. Pohyb musí byť dynamický. Doprajte si každé ráno 4 série po 20 opakovaní. 

Neprehliadnite: Robte denne 5 minút tieto cviky: Uvoľnia vám krčnú chrbticu a už po týždni zbadáte rozdiel na tele

- Najčítanejšie -