Presunúť na hlavný obsah

Spevnite panvové dno a pridajte si na sexappeale touto zostavou 5 cvikov: Čo vám pomôže k vytúženej figúre?

Fitness

Pokiaľ chcete naozaj dobre vyzerať, treba pre svoje telo niečo robiť. A nič lepšie ako pravidelný tréning neexistuje. Tieto cviky sú absolútne ideálne na spevnenie panvového dna.

Poklesnuté panvové dno dokáže ženy naozaj potrápiť. Ide totiž o komplex svalov, ktoré majú veľmi dôležitú funkciu nielen z pohľadu močového ústrojenstva, pohlavných orgánov, ale aj vrámci pohybu panvy a nôh. Tak ako napríklad aj bicepsy alebo brušné svaly potrebujú posilňovanie aby neochabovali, tak aj svaly panvového dna potrebujú neustále cvičenie. No mnohokrát ich zanedbávame. A to je chyba. 

Toto spôsobuje uvoľnenie panvového dna:

  • tehotenstvo 
  • pôrod
  • záťažové športy
  • dvíhanie ťažkých vecí
  • záťažové športy
  • astma
  • fajčenie
  • nadváha
  • málo pohybu

Práve pravidelné cvičenie vám pomôže postupne dostať oslabené svaly vášho panvového dna do formy a vašu figúru samozrejme tiež. Ideálna frekvencia cvičenia je štyrikrát počas týždňa. Skutočne existuje množstvo druhov cvičení, pričom všetky majú jedného spoločného menovateľa – možno ich vykonávať v pohodlí domova. Takže výhovorky v tomto rozhodne neplatia a nemajú miesto. My sme pre vás vybrali zostavu 5 najúčinnejších. 

Neprehiadnite: Ideálny hormón nášho tela pre chudnutie: Takto dokážete ovplyvniť jeho prítomnosť v tele

1. Vťahovanie bruška 

Zhlboka sa dobre nadýchnite a spolu s výdychom vtiahnite spodné brucho aj panvové dno. Vydržte pár sekúnd a opäť uvoľnite.  Túto sériu opakujte aspoň štyrikrát po pätnásť. 

2. Posilnenie panvového dna a efekt krásnych nôh

Cvik začnite v sede na pätách. Vezmite si do rúk šatku a držte ju kolmo. Natiahnite najviac ako vás tlak pustí a zároveň dvíhajte zadok a presuňte sa do kľaku na kolenách. Šatku po celý čas majte napnutú a pomocou vykročenia jednou nohou vpred sa pomaly postavte. V tejto polohe šatku na malú chvíľku povoľte. Následne ju opäť napnite a opačným postupom polôh sa vráťte do sedu na pätách. 

Čítajte tiež: Raňajky by ste nemali vynechávať: Takto by mal vyzerať začiatok vášho dňa, aby sa na vás nelepili kalórie a tuky

3. Rýchle sťahy

Pri tomto cviku naozaj rýchlo striedajte vtiahnutie a uvoľnenia brucha a panvového dna zároveň. Opakujte v troch sériách po pätnásť.

4. Dlhé drepy

Postavte sa s nohami rozkročenými na šírku bokov, šatku podržte pred sebou. Znova ju dajte do spomínanej kolmej polohy. V tomto prípade však ruky nepredpažujte. Urobte drep, chvíľu v tejto polohe vydržte. Šatku môžete tiež na chvíľu uvoľniť, následne ju opäť napnite a vráťte sa do stoja. 

5. Výdrž

Vtiahnite panvové dno najväčšou silou akou dokážete, zostaňte v tejto pozícii, kým narátate do desať a následne uvoľnite. Pri tomto cviku si dajte pozor, aby ste nevťahovali bruško alebo svaly zadku. 

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus