Presunúť na hlavný obsah

Lokálna značka FARAH X MICHAELA K sa rozrastá: Michaela Kocianová prichádza so svojou druhou kolekciou

Móda

Lokálna značka FARAH X MICHAELA K prichádza so svojou druhou kolekciou!

Po roku sa dizajnérskej dvojici stojacej za značkou FXMK, Michaele Kocianovej a Yeliz Farah Kimia, podarilo takmer nemožné - prichádzajú s druhou autorskou odevnou kolekciou pod názvom OVA20.

“Inšpirácia za kolekciou prirodzene vyvstala z aktuálnej situácie, v ktorej sa svet momentálne nachádza, ale zároveň aj z jasného odkazu: Nevzdávať sa a vidieť veci pozitívne! Názov OVA2O v sebe nesie odkaz na rok kedy vznikala, začiatok niečoho nového (prenesený význam slova z latinčiny) a tiež referenciu na moje korene, keďže väčšina ženských priezvisiek v našich geografických šírkach má koncovku ‘-ová’. Vyjadruje úctu a rešpekt k domácemu, nádej a lásku ku všetkému, čo je pekné,” hovorí jej spoluautorka a partnerka značky FXMK, Michaela Kocianová.

Sledujte video: VIDEO: Michaela Kocianová predstavila vlastnú módnu značku: Akú najlepšiu radu dostala v rámci podnikania?

Ďalší kapsulový drop nadväzuje na komerčný úspech pilotného, obsahujúc desať nových lookov, ktoré dopĺňa a ďalej rozvíja. Bestseller značky, ‘The Timeless Trench’ dostáva novú, kabátovú oversize siluetu, košele sú rozpracované do efektných minišiat, pribudla staple každého moderného šatníka, tzv. biker jacket a hra s textúrou. Klasický trenčkot (ktorý v kolekcii ostáva ako permanent piece) má ďalšiu podobu v rafinovanom a efektnom leopard-vzore.

Homogénne vyskladaná OVA20 ponúka klientovi možnosť nadstavby už existujúceho šatníka, rovnako ako kúpy svojich prvých artiklov, ktoré vďaka štýlovej priamočiarosti, univerzálnosti a kvalitnému prevedeniu budú svojim nositeľkám (a nositeľom) slúžiť dlhé roky.

Pomer ceny a kvality ostáva priaznivý a triezvy. Looky, kvalitatívne absolútne porovnateľné s tými vyprodukovanými veľkými svetovými značkami, sú tak nielen plnohodnotnou lokálnou voľbou, ale najmä dnes aj veľmi rozumnou investíciou.

Neprehliadnite: Mysli lokálne, konaj globálne: Tvrdí žena, ktorá na jednom mieste sústreďuje úsilie česko-slovenských módnych návrhárov

Vysoko nositeľné a nadčasové odevy si za rok svojej existencie na trhu stihli vytvoriť stabilnú klientskú základňu naprieč naozaj rozličným spektrom fashion spotrebiteľov. Za všetkých stačí spomenúť jednu- prezidentku Slovenskej Republiky Zuzanu Čaputovú, ktorá je v už spomínanom nadčasovom trenčkote zvečnená aj na jednom zo svojich oficiálnych portrétov.

Kolekciu FARAH X MICHAELA K si môžete pozrieť v showroome ViRVAR, Hlboká cesta 7, Bratislava.

- Najčítanejšie -