Presunúť na hlavný obsah

Zo statusu milenky priateľka. Za akých podmienok sa to dá dosiahnuť?

Partnerské vzťahy

Vraví sa, že láska si nevyberá. Mnoho z nás sa ocitne v milostnom trojuholníku aj napriek tomu, že ešte nedávno prisahali, že by z podobnej situácie okamžite vycúvali.

Napriek tomu, že sa štatisticky uzatvára čoraz viac manželstiev neskôr, zdá sa, že nejde stále o uvážené rozhodnutia, práve naopak. Podľa oficiálnych štatistík viacerých prieskumov, ktoré sa zaoberajú funkčnými vzťahmi a záväzkami sú totiž čísla alarmujúce. Okrem toho, že približne polovica manželstiev končí rozvodom, existujú aj ďalšie fakty, ktoré vzbudzujú pobúrenie. 

Podľa týchto výsledkov totiž približne je totiž až štvrtina zväzkov nefuknčných a jeden z partnerov je tomu druhému neverný. Nevernejší majú byť práve muži, ktorí sú náchylnejší k úletom, ale aj k udržiavaniu mileneckých vzťahov. 

Aj v týchto prípadoch však platí, že dôvody, prečo je muž neverný, sú rôznorodé. Ak ste však v pomere s niekým, kto je naoko šťastne zadaný a túžite s ním mať viac, než úlet, je potreba dať si dokopy fakty. Fungovať to môže len za istých podmienok. 

Prečítajte si: Títo muži patria do kategórie klamárov: Odhaliť ich dá zabrať, no pomôže vám tento jeden trik

Kto podvedie raz, podvedie znovu 

Vraveli to už naše staré mamy a zdá sa, že podľa viacerých psychológov aj mali pravdu. Ľudia, ktorí už raz neverní boli, majú posunutú hranicu a je vysoko pravdepodobné, že to v prípade zaiskrenia chémie či inej príťažlivosti urobia znovu. Ak ste si začali so zadaným človekom len preto, že medzi vami prebehla iskra, nie je to dobré znamenie. To isté sa totiž môže stať o pár mesiacov neskôr práve vám a vaša budúca polovička opäť zacíti príležitosť spoznať niekoho nového a možno lepšieho. 

Nech to znie akokoľvek klišé, človek, ktorý podvedie, musí byť vedený z iného dôvodu, než z dôvodu príťažlivosti. Nefuknčný vzťah, hádky, ale aj pomalé rozchádzanie vedia byť poľahčujúca okolnosť, no rozhodne nie ospravedlnenie. 

Na to, aby ste prelomili štatút milenky je potrebné na druhú stranu na partnera netlačiť, no zároveň mu dať ultimátum. Ak očakávate niečo viac, nenechajte so sebou zametať a neobalamuťte sa výhovorkami, prečo sa s danou osobou ešte človek nerozišiel. Majte svoju hrdosť a ešte predtým, než sa s ním dáte do vzťahu, oboznámte sa s celou situáciou a prečo sa vaša budúca polovička vôbec uchýlila k podvádzaniu.

Neprehliadnite: Ako zistíte, že je chlap do vás zamilovaný? Tieto tri veci ho odhalia

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe