Presunúť na hlavný obsah

MBPFW SS22: Michael Kováčik prináša novú víziu sezóny jar/leto 2022 v duchu motta BACK TO BASICS

Móda

Každodenný život sa nám prudkým tempom vrátil do zabehnutých koľají, avšak odkaz na predchádzajúce obdobie strávené v komfortnom oblečení stále pretrváva. Po oslave návratu do spoločnosti s kolekciou “PARTY IS NOT OVER” prináša slovenský návrhár Michael Kováčik novú víziu sezóny jar/leto 2022 v duchu motta “BACK TO BASICS”.

Dve desiatky siluet si diváci užili v rámci prvého prehliadkového dňa Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku, kde sa Michaelova show uskutočnila za podpory PRIVEÉ LOUNGE. Jesenný cyklus prehliadok MBPFW SS22 sa opäť uskutočnil v priestoroch Pražskej tržnice - HALA 13 za bohatej účasti vážených médií a hostí. V rámci prehliadky sme mohli vedľa modeliek vybraných MBPFW vidieť aj finalistky a víťazky Miss Slovensko.

Čítajte viac: MBPFW SS22: LAFORMELA MAINLINE 22. Móda inšpirovaná konskými dostihami a džokejmi

Slovo “BASICS” v kolekcií reprezentuje šatník ženy, ktorá je naplno vo svojom životnom a pracovnom nasadení. Chce sa cítiť sebavedome, sebaisto, ale túži si ponechať aj štipku komfortu, na ktorý si behom predošlých mesiacov zvykla. V praxi sa táto pohodlnosť odrazila vo voľbe materiálov, ktoré klientky v tvorbe Michaela Kováčika doposiaľ nevideli. Dialógy hodvábu, vlny, tvídu a denimu bude možné vynosiť v priebehu celého dňa, siluety si v každom prípade zachovali patričnú eleganciu a nadčasovosť.

Po úspešnej pilotnej kolaborácií značky Michael Kováčik s Che Hub Collective spojilo toto kreatívne duo svoje sily podruhýkrát. Eva Che kolekciu doplnila o výrazné čelenky, podprsenky a opasky, ktoré looky kolekcie SS22 podtrhli k dokonalosti. Kolekcií dopomohli v evokovaní hravosti a uzemnili jej zdanlivú krehkosť. O autorský soundtrack sa postaral DJ Lumír (Buddha Bar).

MBPFW SS22: Jeden z najúspešnejších dizajnérov Zoltán Tóth x Virvar: Kolekcia R E je pokračovaním jeho diplomovej práce

To, že sa prehliadka “BACK TO BASICS” uskutočnila v relatívne skorých hodinách nebolo náhodou. Michael si pre úzky kruh klientov pripravil spoločne s Mercedes-Benz Prague Fashion Week ešte v ten istý deň špeciálny cocktail. Prípitok “MICHAEL KOVÁČIK LIMITED” zaznel na terase hotelu FOUR SEASONS od 20:00, v čase, kedy nad Prahou zapadalo slnko. Pozvaní tak mali možnosť v skvelej atmosfére vstrebať zážitok z prehliadky. Koktejl sa uskutočnil na špeciálne pozvánky.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe