Presunúť na hlavný obsah

Ako býva tanečnica Natália Glosíková? Ukázala nám kráľovstvo pre svoje bábätko a postieľku, ktorú mamičky milujú

Slovenské celebrity

Jedna z našich najúspešnejších tanečníc, Natália Glosíková, nosí pod srdcom bábätko. Miluje interiérový dizajn a nám prezradila, ako zariaďovala detskú izbičku, v ktorej nesmie chýbať rastúca postieľka Ingvart.

Babyboom na Slovensku pokračuje a jednou z budúcich mamičiek je aj úspešná tanečnica Natália Glosíková. Natália žiari šťastím a prípravy na príchod dcérky vrcholia, o čom svedčí aj zariadená detská izbička. Podobne, ako aj iné známe celebrity, aj ona si vybrala rastúcu postieľku Ingvart, ktorá sa teší obľube nielen u známych tvárí.

Rastúca postieľka Ingvart hitom 

Mimochodom, novinkou od Ingvart je rastúca postieľka NIKA s antirefluxným sklonom, ktorá zabezpečí komfort a bezpečnosť pre dieťatko. Postieľka na kolieskach umožní ľahšie posúvanie po byte a vďaka tomu, že má oblé rohy eliminuje možnosť zranenia. Nastaviteľná výška roštu až na 5 pozícií. Praktickou funkciou detskej rastúcej postieľky NIKA je aj bočnica, ktorá je odnímateľná a v obidvoch verziách si ju vďaka tomu môžete priraziť k vašej posteli. Jej funkčnosť prekoná všetky vaše očakávania a právom patrí aktuálne medzi najobľúbenejšie u žien, ktorým uľahčí každodenné fungovanie s bábätkom.

Čoskoro sa staneš mamičkou a vidno, že celé tehotenstvo si si užívala, je na vás s partnerom pekný pohľad. Ako toto celé obdobie vnímaš?

Celé moje tehotenstvo vnímam ako najkrajšie obdobie môjho a nášho spoločného života a naozaj si ho veľmi užívam. Ten pocit ako vo mne rastie nový život, je naozaj neopísateľný. Od začiatku cítim silné fyzické puto s dieťatkom, ktoré mi rastie v brušku. Cítim ako rastie, hýbe sa a je to naozaj zázračné... Už teraz mi dáva vedieť, čo sa mu páči a čo nie. Keď napr. tancujem, je pokojné a myslím si, že spinká. Keď si sadnem za volant auta, nespokojne sa vrtí, kopká a dáva mi na vedomie, že toto nie :). V tomto období som začala cítiť nový druh zodpovednosti. Aj doteraz som k tomu, čo robím vždy pristupovala veľmi zodpovedne. Vždy som však cítila zodpovednosť len za seba, za to, čo robím, aby som všetko robila čo najlepšie, aby boli všetci okolo mňa s tým, čo a ako robím, spokojní. Veľakrát to bolo na úkor seba samej. Nemyslela som napríklad na oddych. Teraz si uvedomujem, že už nie som zodpovedná len sama za seba, ale aj za dieťatko, ktoré vo mne rastie a preto sa venujem viac aj sama sebe, veľa čítam, vzdelávam sa, aby som na dieťatko bola čo najlepšie pripravená.

Prvý pocit, emócia, čo sa ti vybavilo, keď si sa dozvedela, že si tehotná?

Mojím prvým pocitom bola v prvom rade obrovská radosť, pocit nehy a lásky z maličkého stvorenia, ktoré už bolo vo mne. Vyhŕkla aj slzička šťastia a moje malé veľké tajomstvo bolo na svete.

Čím si sa pri zariaďovaní detskej izbičky pre budúcu „princezničku“ riadila?

Krátko pred tým, ako som otehotnela, sme sa presťahovali do nového bytu, ktorý sme si sami zariaďovali. Bytový dizajn mi je veľmi blízky, napriek tomu, že som ho neštudovala, dlhodobo sledujem trendy v bývaní. Veľmi rada chodím po dizajnových obchodoch a hľadám rôzne bytové doplnky. Pri zariaďovaní detskej izbičky som sa riadila jednak tým, aby bola zladená s celkovým štýlom bytu a tiež svojimi pocitmi. Myslela som na dieťatko, ako sa v izbičke bude cítiť, ako sa mu tam bude spinkať, či tam bude mať dobré svetlo. Samozrejme som si napozerala množstvo detských izbičiek a množstvo rôznych obchodných ponúk s detským zariadením, ako asi každá budúca mamička, ktorá sa teší na svoje dieťatko, avšak chcela som mne vlastný štýl. Mám rada originálne, extravagantné veci okolo seba a veľmi rada ich sama hľadám a predstavujem si, ako to neskôr spolu zladím. Všetko som si povyberala a neskôr aj poskladala sama spoločne s mojím partnerom, keďže nás oboch veľmi baví zariaďovanie, hľadanie bytových doplnkov, či rôznych dizajnových kúskov a tak to bolo aj pri detskej izbičke.

Volila si Ingvart, rastúcu postieľku a výbavičku vo vysoko kvalitných materiáloch z dielne našej lokálnej výroby. Čo všetko si povyberala?

Vybrala som si do detskej izbičky Ingvart, pretože som hľadala nielen krásnu, dizajnovú, či originálnu, ale hlavne aj kvalitnú postieľku, ktorá vydrží dlhšie obdobie. Postieľka Ingvart bola pre mňa do detskej izbičky od úplného začiatku voľba č.1. Verím, že sa v nej mojej princezničke bude krásne spinkať a tak ako bude rásť ona, bude s ňou rásť aj jej postieľka, keďže má túto jedinečnú vlastnosť. V podstate je to ako také kúzlo :).

K postieľke som si vybrala aj ďalšie jedinečné, ale aj opodstatnené doplnky od Ingvart pre dokonalú detskú izbičku ako napríklad mušelínový baldachýn nad postieľku, vďaka ktorému vytvoríte bábätku čarovný priestor na spinkanie, zároveň počas dňa tlmí svetlo v izbe, preto prispieva k zlepšeniu spacích návykov. Samozrejmosťou bol aj mantinel do postieľky, plachty, látkové plienky, deka, osuška, hniezdo, zavinovačka, mojkáčik, dekoratívne vankúšiky, ale aj veľká hracia podložka, resp. jedinečné okrúhle hniezdo, ktoré je skvelé pre detičky už od narodenia ako praktický pomocník pri najmenších bábätkách, ale využijete ho aj neskôr do detského kútika. Najprv je vhodné ako mäkkučká prenosná ohrádka, ktorú si umiestnite kdekoľvek. Dieťatko v nej môže spať, ale aj trénovať prevaľovanie na bruško, pretože má v hniezde dostatok miesta a vy sa zároveň nemusíte báť úrazu, keďže bočnice hniezda sú mäkké. Keď sa dieťatko začne plaziť, opäť pomôže ako ohrádka, keď ho na chvíľku potrebujete spustiť z očí. V neposlednom rade je to skvelý pomocník aj pri učení štvornožkovania, pretože dieťatko je motivované preliezať cez okraj hniezda, čo skvelo podporuje psychomotorický vývoj. Keď už dieťatko sedí, okrúhle hniezdo využijete aj do detského kútika, ako príjemné miesto na hranie.

Zvolila si originálne „burgundové kráľovstvo“. Čím si ťa táto farebná kombinácia bordovej, ružovej a bielej s motívmi kvetov získala?

Ingvart má vo svojich ponukách rôzne a naozaj krásne farebné kombinácie pre malé princezničky a pre malých princov. Vedela som, čo konkrétne chcem, avšak nad farebnou kombináciou som dlhšie uvažovala. Vedela som, že nechcem úplne jemnú farebnú kombináciu, ale niečo originálnejšie a extravagantnejšie. K výberu farieb ma priviedli moje obľúbené kvety pivonky. Biele pivonky dýchajú čistotou, ružové nežnosťou, staroružové teplom domova a bordové vznešenosťou. Keď mi Ingvart predstavil možnosť šitia podľa vlastného výberu a ukázal mi látku, na ktorej boli Burgundy kvety, bola som nadšená a hneď rozhodnutá. Bordové doplnky a najmä bordový baldachýn celé to mini kráľovstvo krásne dopĺňa.

Čo v nej nebude môcť chýbať?

V kráľovstve našej malej princezničky nebude chýbať množstvo milých, krásnych a mäkkučkých doplnkov aj hračiek, aby bola obklopená okrem nášho náručia stále teplom a láskou domova. Samozrejmosťou je veľká komoda s prebalovacím pultom, v ktorej má malinká už pripravenú všetku kozmetiku, plienočky, dudlíky, dečky, oblečenie a iné veci, ktoré budem musieť mať hneď po ruke. Do izbičky som si vybrala aj veľké pohodlné kreslo na kojenie, oddych či uspávanie a nebude chýbať ani detská lampička či knižky na čítanie rozprávok. 

Pamätáš si na svoju detskú izbu aj ty? Čo si  v nej mala najradšej?

Ja som sa o detskú izbičku delila s mojou staršou sestrou. Tú úplne prvú postieľku si úplne nepamätám, ale samozrejme máme fotky, no viem však, že keď som v nej ležala, maminka mi vždy pred spaním rozprávala rozprávky a spievala. Dobre si ale pamätám na moju druhú, už väčšiu detskú posteľ. Veľmi som sa z nej tešila.  Bola biela poschodová a v jednom celku. Posteľ bola hore a pod ňou som mala písací stolík aj skrinku a medzitým schodíky na posteľ. Pod stolíkom som mala tajný kútik s množstvom hračiek a knižiek. Tam som sa často schovala a bola som vo svojom kráľovstve. Nad hlavou na stene som mala svietiace hviezdičky a tie si naozaj aj dodnes pamätám. Okrem bielej sme mali v izbe najmä ružovú farbu. Najradšej som v nej mala veľkého dlhého psíka, ktorý vyzeral ako lietajúci Falko z rozprávky Nekonečný príbeh, a preto dostal aj také meno a potom bledučko fialového ležiaceho macíka s ktorým som spávala naozaj veľmi dlho a dodnes ho mám u maminy doma. Falka som zasa ako talizman nosila samozrejme v detskom veku so sebou na tanečné súťaže.  

Zmenili sa tvoje zdroje inšpirácie po tom, čo pod srdcom nosíš bábätko? Sleduješ nejaké zaujímavé ženy, moderné mamičky, ktoré ťa inšpirujú?

Určite sa mi terajšiemu očakávania dieťatka prispôsobili. Samozrejme sledujem ako vyrastajú detičky iným mojim kamarátkam, najmä tanečniciam, napr. Ivanke Gáborík alebo Katke Jakeš Štumpfovej a teším sa, ako sa im darí, ako detičky rastú. Ďalej je pre mňa veľmi inšpiratívna krásna maminka Monika Bagárová či naša Mária Čírová, ktorá je ako mamina už troch detí večne dobre naladená, stále usmiata, plná energie a naozaj na mňa pôsobiaca ako taký anjel na zemi. Ale nie je to len o tých verejne známych mamách, ale určite o všetkých maminkách, ktoré robia noc či deň všetko preto, aby boli ich detičky tými najšťastnejšími a najspokojnejšími na svete. Tieto všetky sú jednou veľkou inšpiráciou. Najviac som sa však jednoznačne naučila v našej rodine, tam už aj v praxi, keďže moja sestra má dve malé detičky a partnerova sestra rovnako. So všetkými sa snažíme tráviť veľa času a byť pri tom ako rastú a menia sa, lebo ako každá maminka vie, čas pri deťoch neuveriteľne letí...

Je nám jasné, že meno asi nebudete  prezrádzať dopredu – mali ste ho vopred vybrané alebo ste sa rozhodovali priebežne a podľa čoho ste vyberali?

Aj napriek tomu že sme spolu s partnerom už deviaty rok, mená sme pred mojim otehotnením nejako neriešili, no následne sme sa pomerne skoro zhodli na dievčenskom aj chlapčenskom mene, pokiaľ sme ešte nevedeli pohlavie dieťatka. Mali sme vybraté jedno dievčenské a jedno chlapčenské meno, uzavreli sme to za jeden jediný večer a potom už sme len čakali na potvrdenie pohlavia. Vybrali sme meno naozaj podľa našich prvých pocitov. Dieťatko bude mať meno, ktoré tie prvé pocity vyjadruje a verím, že sa mu bude páčiť minimálne tak ako nám dvom.

Okrem spomínanej výbavičky pre bábätko uvádza Ingvart nové doplnky v čoraz viac obľúbenom štýle montessori. Vybrali sme tie najpoužívanejšie z nich, ktoré pomáhajú dieťatku napredovať a zdokonaľovať svoje schopnosti po fyzickej i mentálnej stránke.

Vybavenie v štýle montessori 

Drevená montessori hojdačka SwingMe – biela/dúha

Montessori doplnky rozvíjajú u detí motoriku a rovnováhu, napríklad pomocou Piklerovej drevenej montessori hojdačky SwingMe. Dúhová hojdačka z vysokokvalitného materiálu – jelšovej preglejky je funkčnou a unikátnou pomôckou pri emocionálnom a zmyslovom vývoji u dieťaťa. Plní funkciu nielen hojdačky, ale aj preliezky, šmýkačky, alebo skrýše a to len jednoduchým pretočením. Pozitívne vplýva na jeho motorický rozvoj, rovnováhu, a takisto pomáha rozvíjať a zlepšovať kreativitu, hravosť, samostatnosť a odvahu.

Piklerovej triangel ClimbMe

Pediatrička Emmi Pikler bola presvedčená, že dieťa sa učí väčšej samostatnosti a opatrnosti tým, že sa môže pohybovať slobodne a bez obmedzení. Triangel ClimbMe u detí aktivuje a rozvíja motoriku, pohyblivosť, koncentráciu, či balans. Zlepšuje takisto techniky v lezení a podporuje kreativitu a hravosť. Je ideálnou pomôckou na rozvíjanie pohybu a hry.

Montessori doska SlideMe

Montessori doska SlideMe je úžasná pomocníčka k Piklerovej trianglu ClimbMe. Dá sa použiť dvojakým spôsobom a to buď ako šmykľavka, alebo ako schodíky – stupienky na lezenie. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe