Presunúť na hlavný obsah

Kristen Stewart ako legendárna Lady Diana. Ikonické stvárnenie má možnosť získať Oscara

Lifestyle

Filmov o Diane Spencer je k dnešnému dňu desiatky. Zdá sa však, že najnovšia snímka sa od nich bude odlišovať nielen kvalitou, ale aj informáciami.

Film s názvom Spencer už síce svoju premiéru na filmovom festivale v Benátkach mal, no diváci si naň musia aj tak počkať. Zdá sa, že na streamovacích platformách totiž nebude tak skoro k dispozícií - a momentálne sa diskutuje o tom, či vôbec poputuje do kín. Fanúšikovia by si tak v tomto prípade museli počkať na možnosť zakúpenia si filmu na prehrávači či odkúpenia spoločnosťou Netflix alebo Hulu (pozn. redaktora, práve tieto dve stramovacie služby by mohli získať práva podľa medializovaných informácií). 

Už samotné natáčanie filmu prilákalo pozornosť ľudí z celého sveta. Do hlavnej úlohy totiž producenti obsadili Kristen Stewart, ktorá je fanúšikom známa najmä ako Bella z Twilightu. Mnohí tento krok kritizovali, no zdá sa, že v skutočnosti bol skvelou voľbou. Herečkine hĺbavé výrazy tváre, ako aj smutný a prázdny pohľad, ktorý dokáže Kristen prostredníctvom filmového plátna podať, sa totiž postarali o skutočne majstrovské dielo.

„Zobrazenie 31-ročnej princeznej Diany v snímke od Pabla Larraina je skutočne obrovským naplnením a splnením očakávaní. Táto rola jej takmer určite prinesie prvú nomináciu na Oscara v jej kariére,'' znela jedna z kritík po odprezentovaní diela na filmovom festivale, kde zožalo obrovský úspech.

Prečítajte si aj: Natáčanie seriálu The Crown je už v plnom prúde. Dychberúca podoba Diany a Charlesa fanúšikov prekvapila

Verná napodobenina Diany, nie jej života

Aj keď sa Kristen skutočne podobá výrazmi tváre na princeznú Dianu, faktom je, že snímka nie je typickým dokumentom. Ako totiž prezradil samotný režisér, film sa len inšpiruje udalosťami a tým, ako princezná vystupovala. Niektoré fakty tak môžu byť skreslené. Faktom však je, že Kristen verne napodobňovala mimiku a vystupovanie Lady Di, ktoré trénovala už týždne pred natáčaním.

Ďalšou zaujímavosťou bude, že nepôjde o zachytenie celého Dianinho života, ale len troch dní, počas ktorých sa princezná sŕdc rozhodla urobiť jedno z najťažších životných rozhodnutí - a to rozviesť sa s Charlesom.

„Musela som sa uvoľniť, aby som dokázala vyjadrovať skutočné, surové emócie. Tak to totiž robila Diana. Pri sledovaní každého jej rozhovoru som mala pocit, že robí niečo nové, niečo nepredvídateľné,'' prezradila Kristen novinárom a dodala, že sa snažila o rovnakú autenticitu, ktorú mala aj bývalá manželka princa Charlesa. Film sa podľa jej slov nenesie len v smútku a trápení, ale naopak, zvláštnej radosti a oslobodenia, ktorá nadišla po tom, čo sa Diana rozhodla rozviesť sa. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe