Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: CHANEL Haute Couture jar/leto 2022: Virginie Viard sa vrátila do čias 20. a 30. rokov avantgardy

Móda

Umelecká riaditeľka CHANEL Virginie Viard sa pri predstavení kolekcie Haute Couture jar/leto 2022 vrátila do čias 20. a 30. rokov, doby avantgardy. Haute couture show otvorila Charlotte Casiraghi na koni.

Virginie sa vracia do doby 20.-30. rokov avantgardy

Umelecká riaditeľka módneho domu CHANEL sa tentokrát vrátila do samých počiatkov Gabrielle Chanel. Doba avantgardy 20.-30. rokov, ktorá sa niesla v znamení ženskosti. 

Neprehliadnite: Nová CHANEL 22: Kabelka pomenovaná podľa roku 2022, ktorá prepisuje históriu dom

VIDEO: CHANEL Haute Couture jar/leto 2022 

 

 

„Dlhodobo som túžila spolupracovať s Xavierom Veilhanom. Jeho referencie na konštruktivizmus pripomínajú tie Karla Lagerfelda,“ hovorí Virginie Viard. V prehliadke možno nájsť odkaz na avantgardu 20. a 30. rokov 20. storočia. Xavier chcel spolupracovať s Charlotte Casiraghi. Jeho umelecký vesmír je plný koní a Charlotte je skúsená jazdkyňa. Charlotte je spisovateľkou a dcérou monackej princeznej Caroline. Jej babička bola monacká kňažná a hollywoodska hviezda, svetoznáma ikona Grace Kelly.

„Xavier a Sébastien sú priatelia. Spolu s Charlotte tvoria takú rodinu CHANEL, ktorou sa rada obklopujem,“ hovorí ďalej Virginie.

Charlotte Casiraghi na koni otvárala Haute Couture show

Charlotte otvárala prehliadku v kabáte z čierneho tvídu a flitrov, zatiaľ čo Sébastien Tellier hral na nadrozmerné nástroje podľa predstáv umelca.

„Geometrické tvary vo mne vyvolali túžbu po kontrastoch, veľkej ľahkosti a sviežosti: éterické šaty, ktoré sa vznášajú, akoby boli zavesené. Veľa volánov, strapcov, makramé, žiarivej čipky, dúhových tvídov, farebných gombíkov,“ opisuje Virginie.

Ženskosť, s ružovým tvídovým sakom s bielymi pásikmi, ramienkami z bieleho vrkoča vyšívaného korálkami alebo striebornými retiazkami, dvojfarebnými Mary-Janes topánkami na podpätku inšpirovanými 20. rokmi 20. storočia, ktoré ožili v 80. rokoch 20. storočia a jemnými geometrickými výšivkami.

„Jedným z kľúčových kúskov sú šaty, ktoré Lesage úplne vyšíval s konštruktivistickými kaméliami v čiernej, bielej a koralovej farbe, s malým čiernym kabátikom,“ poznamenala Virginie, ktorá dodáva na záver: „Tieto odkazy samozrejme patria Gabrielle Chanel Je to ako konverzácia, ktorá prekračuje čas.“

Mohlo by vás zaujímať: VIDEO: CHANEL Métiers d’art collection 2021/22 ako vízia budúcnosti: Úcta k tradičným remeslám a zlatým rukám

Prehliadku Haute Couture tradične uzatvárala modelka, nevesta v svadobnej róbe.

Celú CHANEL Haute Couture show jar/leto 2022 a jednotlivé looky si môžete pozrieť v našej GALÉRII. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe