Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: CHANEL Métiers d’art collection 2021/22 ako vízia budúcnosti: Úcta k tradičným remeslám a zlatým rukám

Móda

Umelecká riaditeľka Virginie Viard predstavila kolekciu CHANEL Métiers d’art collection 2021/22. Vzdáva ňou hold a úctu poctivému remeslu - od krajčírok cez klobúčnikov až po zlatníkov.

Najlepší spôsob, ako objaviť le19M, obrovský priestor, ktorý predstavuje CHANEL a ktorý navrhol architekt Rudy Riccotti, je zorganizovať tu prehliadku Métiers d'art. Práve tu na le19M - 19 v 19. parížskom obvode a jednom z emblematickým čísiel Gabrielle Chanel, sa združujú tí najlepší remeselníci so zlatými rukami.

Prečítajte si: VIDEO: Virginie Viard predstavila v Dubaji kolekciu CHANEL Cruise 2021/22: Inšpirovala sa filmom Orfeov závet

VIDEO: CHANEL Métiers d’art collection 2021/22 ako vízia budúcnosti: Úcta k tradičným remeslám a zlatým rukám

 

 

„Je to obrovský, veľmi otvorený priestor s fasádou zdobenou vláknami bieleho betónu, záhradou, krásnymi chodníkmi a veľkou galériou, kde sa budú konať aj výstavy,“ vysvetľuje Virginie Viard. „Požiadala som Dimitriho Chamblasa, aby urobil choreografiu k filmu, ktorý bol uvedený pred predstavením kolekcie.“ Pozvánka obsahovala zbierku textov od rapperov Claude MC Solaara a Abda Al Malika a spisovateľov ako Sarah Chiche, Anne Berest a Nina Bouraoui, ktorí rozprávajú o svojej vízii Maisons d'art sídliacej na le19M. Súčasťou bola tiež séria pohľadníc prevzatých z animovaných filmov vytvorených štúdiom REMEMBERS. „Chcela som, aby každý model nakreslený iným ilustrátorom reprezentoval jeden z Maisons d’art a vyvíjal sa v malom príbehu inšpirovanom ikonou CHANEL. Chcela som každý ateliér ilustrovať čo najlepšie.“

Kolekcia Métiers d'art je „veľmi metropolitná, no zároveň sofistikovaná, s tvídovými bundami s mikinovými rukávmi, výšivkami v štýle graffiti s farebnými korálkami od Lesage, objemnými fialovými alebo kráľovsky modrými pletenými krátkymi súpravami či bermudami a ležérnymi kabátmi, ktoré sa nosia rozopnuté. Mnohé z výšiviek sú inšpirované štruktúrou samotnej budovy, ako napríklad tie od Montex, ktoré sú veľmi grafické a zo strieborných flitrov.“ Spomedzi doplnkov rezonovali v kolekcii klasické charakteristické prvky rukopisu - dvojfarebná kombinácia béžovej a čiernej na Mary-Janes topánkach s podpätkami zdobenými veľkými perlami navrchu. Pozornosti neunikli ani dlhé kožené rukavice, ktoré sa nosia v kombinácii so šperkami.

Neprehliadnite: Vianočný CHANEL zdobí najslávnejšiu ulicu: Inšpirované 100. výročím presláveného parfumu N°5

Pred prehliadkou mohli malé skupiny hostí vstúpiť do jedného z ateliérov, aby objavili svet a výnimočný savoir-fair týchto domov. Na Instagrame sa týmto zážitkom na celý život pochválili známe influencerky a úspešné ženy z módnej brandže. Vďaka nim sme tak mohli nahliadnuť do zákulisia tvorby a remeselnej zručnosti.

Celú show CHANEL Métiers d’art collection 2021/22 si môžete pozrieť v našej GALÉRII.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe