Presunúť na hlavný obsah

Dajte si pozor na najväčšieho nepriateľa chudnutia: Ani zďaleka však nejde o jedlo

Chudnutie a diéty

Cvičíte, zdravo sa stravujete, aj veľkosť porcií máte pod kontrolou, no napriek tomu nechudnete. Premýšľate, kde robíte chybu, no málokomu napadne zamyslieť sa aj nad tým pohárom naplneným vínom či iným destilátom…

Aby šlo chudnutie hladko, denne by ste mali prijať 1,8 litra tekutín - okrem čistej vody a vody s citrónom sa rátajú aj nesladené čaje, najlepšie bylinkové. Zakázané sú akékoľvek sladené či energetické nápoje, tiež fľaškový čaj a alkohol. Tomu sa vyhýbajte oblúkom!

Alkohol je totiž obrovským nepriateľom chudnutia a aby vaše úsilie v posilňovni alebo diéta nevyšli nazmar, vyškrtnite si ho z jedálnička. Jedným z dôvodov je, že všetky alkoholické nápoje obsahujú nemalé množstvo kalórií, ktoré sú síce chudobné na jednoduché sacharidy, no správajú sa tak, akoby ich obsahovali. A to je zlé.

Neprehliadnite: Najčastejšie problémy s chudnutím: Čím skôr ich spoznáte, tým skôr dosiahnete vytúženú postavu

Napríklad v jednom poldecáku "tvrdého" sa skrýva cca 80 až 100 kalórií. Problémové je aj víno - v dvoch deci je približne 120 až 140 kalórií. Šampanské je na tom ešte horšie - 2 deci predstavujú asi 160 kalórií. Vhodné nie je ani pivo - keď si doprajete jedno veľké (0,5 l), tak prijmete cca zhruba 200 kalórií.  

Ak sa na tieto hodnoty pozriete realisticky, zistíte, že počas večera nevypijete "iba" fľašu bieleho suchého vína, ale vypijete zhruba 500 kalórií. To už je hodnota, ktorú nemá ani plnohodnotné a nutrične výživné jedlo! 

Prečítajte si: Zamerané na pás a boky: Kombinácia zmeny jedálnička a cielených cvikov vám pomôže dostať tieto partie do TOP formy

Dajte preto alkoholu stopku. Okrem toho, že zbytočne zvyšuje vás denný kalorický príjem, tak neprospieva ani zdraviu, keďže zapríčiňuje aj zvýšenú chuť do jedla, spomaľuje metabolizmus, vytvára tukové zásoby v oblasti brucha, narúša spánok, vysúša pokožku a spôsobuje akné… Je to dosť a to nie je spomenuté všetko.   

Ak sa aj napriek tomuto všetkému nehodláte alkoholu úplne vzdať, prijmajte ho aspoň v rozumnej miere. Teda počas jedla či večera vypite maximálne 1,4 deci vína alebo 3-decové pivo. Viac nie. Ak potrebujete "panáka", tak tým jedným aj skončite.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe