Presunúť na hlavný obsah

Emme Čaputovej sa podarilo zatieniť aj tie najkrajšie Slovenky: Dcéra prezidentky sa však hrnie aj do iného povolania

Slovenské celebrity

To, že sa kariéra Emmy Čaputovej sľubne rozbieha, nie je žiadnou novinkou. Pôvabná blondína má za sebou už niekoľko dôležitých fotení, ako aj prehliadok a za pomerne krátky čas sa dokázala prebiť v silnej konkurencii modelingového sveta.

Keď sa po prvýkrát objavili informácie o tom, že sa mladšia dcéra našej prezidentky rozhodla skúsiť modelingovú kariéru, ľudia zastávali rôzne názory. Zatiaľ čo jej iní priali veľa šťastia a úspechu, nakoľko potenciál rozhodne má, druhí apelovali na to, že jej kariéra skôr čím neskôr končí. 

Ku začínajúcej kariére svojej dcéry sa vyjadrila aj Zuzana Čaputová, ktorá svoju dcéru podporuje vo všetkom, čo ju baví - a nepochybne je jej najväčšou fanúšičkou. Na jej prvej prehliadke sedela v prvom rade a pozorne sledovala, ako si jej dcéra počína. Zdá sa, že veľmi dobre - nakoľko sa od októbra stihla objaviť nielen na ďalších, zaujímavých módnych prehliadkach, ale aj titulke magazínu Vogue či v kampani Petry Tóth. 

Prečítajte si: Emma Čaputová na nových fotografiách žiari. Vzhľadom pripomína čoraz viac svoju mamu

Zatienila všetkých

Najnovšie sa Emma objavila na Bratislavských módnych dňoch, kde predviedla hneď niekoľko modelov. Všetky jej nielenže sadli, ako uliate, ale zároveň sa postarala o najväčšiu senzáciu. Napriek tomu, že bola v spoločnosti tých najkrajších Sloveniek, ktoré kedysi získali aj korunku krásy, väčšina pozornosti sa sústredila práve na ňu. 

Nie je žiadnym tajomstvom, že byť odlišným je v modelingu výhrou - a to si uvedomuje aj Emma. Práve preto je na svoje znamienko, ktoré občas strháva debaty najmä na sociálnych sieťach, hrdá. 

„Krása nie je o dokonalosti. Sme pestrí. Ja mám svoju bodku. Bez nej by som bola ako nedokončená veta. Patrí ku mne,'' vyjadrila sa v minulosti na margo svojho znamienka Emma. Práve táto téma je jej čoraz viac bližšia - aj kvôli tomu, že si prešla internetovým lynčom na svoju osobu.

Osveta sebalásky

Zdá sa, že téme sebalásky sa Emma plánuje viac. Na sociálnych sieťach, kde ju momentálne na verejnom profile sleduje viac než 10-tisíc ľudí, totiž šíri posolstvo dôležité pre každého z nás. Aj vďaka tejto téme ju mnohí považujú za influencerku, ktorá svojím postojom, ale aj názormi, dokáže ovplyvniť najmä ženy.

„Téma vonkajšieho vzhľadu je často rozoberanou myšlienkou v dnešnej dobe, bez výnimky aj môjho instagramového profilu. Vnímam, ako sa naratív toho, čo je brané ako krásne, v tejto dobe mení. Som rada, že smerujeme k akceptácií rôznych podôb krásy a opúšťame od veľa zaužívaných stereotypov,'' priznala sa fanúšikom prostredníctvom kampane na známe nákupné centrum a dodala, že napriek tomu, že má 18 rokov, v tejto téme ešte nemá všetko usporiadané tak, akoby chcela.

„Sama si svoje oporné body na pestovanie sebalásky ešte hľadám. Viem, že je to beh na dlhú trať,'' dodala. Úspechy, ktoré sa zbierajú jeden za druhým, jej k tomu však určite uľahčia cestu.

Viac fotografií Emmy nájdete v galérii

Neprehliadnite: Najkrajšia rodinka slovenského šoubiznisu? Po rozprávkovej svadbe žijú rozprávkovým životom

Myslíte si, že sa Emma bude zameriavať na kariéru modelky?

spolu hlasovalo 492 ľudí