Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Aňa Geislerová ako hlava štátu v novom romantickom filme Prezidentka

Zábava

Prezidentka, ktorá má za sebou rok v úrade, je zahltená prácou a jej program je každý deň na prasknutie nabitý. Občas by si chcela odpočinúť bez pozornosti celej republiky.

A tak sa jedného dňa odhodlá na riskantný kúsok... Pôvabná česká herečka Aňa Geislerová v snímke Prezidentka hľadá cestu ako uplatniť právo milovať a byť milovaná mužom svojich snov.

VIDEO: Trailer k filmu Prezidentka v hlavnej úlohe s úžasnou herečkou Aňou Geislerovou

„Pre mňa bolo veľmi dôležité vedieť, že Kateřina bytostne cíti potrebu niečo meniť a pomáhať,“ hovorí herečka o svojej postave, ktorú zahrala po boku Ondřeje Vetchého. „Spolupráca s Ondrom je vždy skvelá. Je to špecifický človek, ale skvelý partner, s ktorým se dosť nasmejeme. Dokáže takým svojím zvláštnym spôsobom povzbuzovať, je mi s ním prosto dobre,“ opisuje s úsmevom Geislerová.

Čítajte tiež: Najlepšie filmy podľa Oscarov na rok 2022: Nominovaných bolo týchto 10, najviac zlatých sošiek vzala Duna

Nápad nakrútiť film o prezidentke – žene vznikol už v roku 2016, keď Rudolf Havlík dokončil Rozprávky pre Emu. „Snažili sme sa vytvoriť postavu, ktorá by mohla ľudí inšpirovať a pripomenúť nám, že milovať a byť milovaný je niečo, čo naozaj potrebuje každý z nás,“ vysvetľuje český scenárista a režisér, ktorý má za sebou filmy Rozprávky pre Emu, Po čom muži túžia, Bábovky či Minúta večnosti.

Obsadenie Ane Geislerovej do roly hlavy štátu v sukni a lodičkách bola pre neho jasná voľba. „Nikdy som nepremýšľal o nikom inom. Chceli sme spolu zase pracovať a Anin talent, esprit a šarm sú pre túto rolu ako stvorené,“ prezrádza režisér.

Vedľa hlavnej partnerskej dvojice sa vo filme objavia aj Juraj Loj, Veronika Khek Kubařová, Oskar Hes, Jiří Langmajer alebo Vanda Chaloupková. 

Neprehliadnite: Emma Čaputová zažiarila na titulke prestížneho módneho magazínu: Dcéra prezidenky má našliapnuté na slušnú kariéru

Snímku uvedie do slovenských kín spoločnost Magic Box Slovakia 30. júna 2022.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe