Presunúť na hlavný obsah

Najkrásnejšiu tvár sveta má podľa vedcov tento hollywoodsky herec: Porazil aj Brada Pitta

Zahraničné celebrity

Čo robí človeka krásnym? Aj na túto zložitú otázku už jestvuje odpoveď vďaka matematickému vzorcu. Vďaka nemu sa ukázalo, že najkrásnejším mužom planéty je hollywoodsky herec Robert Pattinson.

Roberta Pattinsona netreba zvlášť predstavovať, jeho kariéra raketovo stúpla vďaka Twilight ságe, v ktorej stvárnil hlavnú postavu Edwarda Cullena. Odvtedy má na konte viacero úspešných filmov. 

Robert Pattinson sa okrem hereckých úspechov teší aj titulu najkrajšieho muža planéty, ktorý nesie už druhý rok po sebe. Za sebou nechal Brada Pitta, Georgea Clooneyho či Bradleyho Coopera.

"Robert Pattinson bol jasným víťazom. Všetky prvky jeho tváre zodpovedajú fyzickej dokonalosti," povedal o hercovi uznávaný plastický chirurg Julian de Silva z Londýna. Doktor Julian de Silva totiž vyvinul matematický vzorec, na základe ktorého od roku 2016 vyberá tých najkrajších slávnych ľudí planéty. Vzorec funguje na princípe tzv. mappingu tváre. Táto metóda sa odráža od starovekého vzorca krásy. De Silva teda využil súčasné technológie, aby porovnal tvárové rysy s preferenciami starovekého Grécka. Pri výpočte sa vychádza z tzv. zlatého rezu, ktorý určuje, čo je dokonale krásne. V prípade tvárí sa zaoberá symetrickosťou a všeobecnými rysmi. 

Výpočty ukázali, že z drsnejšieho pohlavia má najdokonalejšiu tvár Robert Pattinson. Herec dosiahol 92,15 percenta zo 100. Plastický chirurga vyzdvihol najmä Pattinsonovu dolnú čeľusť, ktorú považuje za perfektnú. Pery má však podľa jeho názoru úzke a rovné, čo mu ubralo body. 

Druhé miesto obsadil herec Henry Cavill, ktorý stvárnil Supermana. A trojicu najkrajších mužov planéty uzatvára Bradley Cooper, ktorý je dlhé roky idolom žien. 

Poznáme aj najkrajšiu ženu planéty

Spomedzi slávnych žien vyšla ako jasná víťazka herečka Amber Heard. S dokonale krásnou tvárou sa tá jej zhoduje na 91,85 percenta. Druhým miestom sa pýši celebrita Kim Kardashian, ktorá má podľa výpočtov dokonalé obočie, a tretím modelka Kate Moss. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe