Presunúť na hlavný obsah

Ikonické prerody Olseniek: Najslávnejšie dvojčatá prešli náročnými fázami, kým našli samy seba

Zahraničné celebrity

V seriáli Plný dom z roku 1987, ktorý odštartoval ich hviezdnu kariéru, absolútne zažiarili. Ich popularita a sláva sa však podpísala nielen na ich osobnom živote, ale neskôr aj zdraví. Mary - Kate a Ashley naozaj dlho hľadali vlastné "JA".

Vlastný názor ešte vyhranený nemáte, hoci riešite problémy dospelých, no a to sa na vás podpíše

V 90. rokoch patrili medzi najznámejšie dvojčatá na svete. Už v 9. mesiacoch mali tak našliapnuté na úspešnú kariéru ako hádam nikto. V čase, keď sa objavili v seriáli Plný dom, ich popularita stúpala raketovou rýchlosťou. Mary - Kate a Ashley sa stali miláčikmi Ameriky, hoci oni v tom čas o tom ani len netušili. Keď mali šesť, založili im produkčnú spoločnosť.

To z nich urobilo najmladšie producentky v Hollywoode. Hoci ako malé dievčatká to veľmi nevnímali, neskôr, najmä v teenegerskom veku sa to na nich začalo odzrkadľovať. Obzvlášť v emocionálnej rovine. 

"Teraz keď sa pozerám na svoje staré fotky, necítim sa s nimi vôbec spojená. Neželám svoju výchovu nikomu. Bolo to náročné, mnohokrát frustrujúce a neosobné. A to sme mali so sestrou sotva 12, či 13," prezradili pre Marie Claire. 

Prečítajte si: Mary-Kate a Ashley Olsenové kedysi ovládali šoubiznisový aj módny svet. Čo je s nimi teraz?

Mary-Kate sa niekoľko rokov liečila z poruchy príjmu potravy, mala veľké problémy s alkoholom, drogami a trpela obrovskými depresiami. Utiekala sa v tom čase do úzadia, no ani to nepomáhalo. Pomohli jej až odborníci. Nikdy dovtedy nemala zdravý vzťah, mužom nejako prirodzene nedôverovala a bola vždy tou submisívnejšou z dvojice.  

"Mnohokrát som sa prichytila pri tom, že ma to celé nebaví. Bola som nespokojná  so sebou, svojim životným štýlom, s pohľadom na život aj tým, ako ho vnímam. Nevedela som sa v tej celej spleti akosi nájsť. Čoraz viac som pociťovala prejavy úzkosti a depresie. Áno aj toto je stránka toho, ak niekto veľmi tlačí na vaše začínajúce úspechy."

"Nikomu nič nevyčítam, ani rodičom, to vôbec nie. Len podľa mňa je takýto svet vo svetle reflektorov pre deti mimoriadne náročný. Lebo vlastný názor ešte vyhranený nemáte, hoci v podstate riešite problémy dospelých."

Dodnes má veľký strach z davu ľudí, cíti sa v takom prostredá diskomfortne, neznáša sa fotiť a na sociálnych sieťach je neaktívna. To sa však týka aj Ashley. 

"Úprimne, dodnes mám paniku z veľkého počtu ľudí, ozajstných priateľov viem sotva na jednej ruke spočítať a celé to okolo nás ma skôr hnalo do úzadia, ako by som si to užívala. Ale samozrejme to závisí aj od povahy jednotlivca." 

Prečítajte si: Zobral si jej priezvisko a vytetoval meno jej babky. Mladý Beckham sa oženil, na svadbe chcel mať aj kráľovskú rodinu

Dnes sa venujú najmä vlastnej módnej značke, nenájdete ich na žiadnej sociálnej sieti a snažia sa držať skôr v úzadí. Áno občas sa objavia na prestížnej akcii, no pre obe je to stále stresujúcim faktorom. No pochopili, že pre ne je dôležitá osobná sloboda, ktorá sa vymyká z toho, v čom vlastne celý život vyrastali. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe