Presunúť na hlavný obsah

Princ Charles sa stáva kráľom. Buckinghamský palác pripravuje už mnoho zmien, ktoré chce nastaviť

Zahraničné celebrity

O necelý mesiac oslávi kráľovná Alžbeta neuveriteľných 96 rokov. Aj keď sa stále zdá, že je v dobrom zdravotnom stave, Británia sa pripravuje na to, ako bude vyzerať život po jej smrti.

Už po smrti princa Philipa začali mnohí špekulovať o tom, či sa kráľovná Alžbeta nevzdá svojho miesta na tróne, aby zvyšok života prežila v pokoji, obklopená svojimi najbližšími, mimo kráľovských povinností. Napriek smrti milovaného manžela, s ktorým strávila viac než 70 rokov svojho života, však kráľovná pôsobí ako hlava Anglicka, naďalej. 

Prečítajte si: Bude z Kate Middleton novodobá Diana? V miestnosti s väzenkyňami sa to mohlo pokaziť, ona sa vcítila do toho, o čom hovorili

Charles túži byť kráľom

Vzhľadom na vysoký vek sa však predpokladá, že sa kráľom stane čochvíľa jej najstarší syn, princ Charles. Ten sa na túto úlohu pripravuje celý život - a o čosi intenzívnejšie a náročnejšie prípravy prežíva najmä v týchto dňoch. Okrem iného však čelí smutnému faktu, a to, že ho väčšina Británie za kráľa nechce. Na jeho mieste by oveľa radšej videli jeho syna Williama, no protokol nič také neumožňuje. Pokiaľ bude Charles žiť - a vyslovene sa nevzdá svojho miesta, nie je možné, aby William vládol. 

„Poznajúc ho si viem predstaviť, že sa cíti veľmi sklamane a deprimovane kvôli tomu, čo o sebe musí čítať. Je preňho zraňujúce a ťažké vidieť, ako sa všetka pozornosť zameriava na jeho syna a jeho krásnu manželku, rozkošné deti... Charles a Camilla sú starými rodičmi. Nemôžu s tým súperiť,'' prezradila novinárka Penny Junor pre DailyBeast. Tá o nastávajúcom kráľovi píše a komunikuje s ním viac než 35 rokov.

Na rolu sa už pripravuje 

Napriek tomu je Charles odhodlaný a už teraz je jasné, že si kráľovná rodina prejde obrovskou zmenou v momente, keď zasadne na trón. V pláne má totiž zredukovať pracujúcich členov jadra rodiny - čo znamená, že len tí najbližší budú mať informácie a možnosť vykonávať či vedieť súkromné veci monarchie.

Ráta sa s tým, že Charles zredukuje aj samotný personál a bude sa starať, aby sa súkromie rodiny udržiavalo čo najviac, ako je možné. V posledných rokoch si totiž kráľovská rodina prešla mnohými škandálmi. Okrem toho, že musela čeliť spovedi Harryho a Meghan, ktorí vykreslili britskú monarchiu ako rasistickú a zaostalú, musela rodina s modrou krvou riešiť aj škandál Charlesovho brata, princa Andrewa.

To je len jedna z mnohých zmien, ktoré sa zatiaľ dostali na verejnosť, no podľa medializovaných informácií ich má byť čoraz viac. Prenajať by chcel aj neobývané kráľovské paláce, kde by mali bežní smrteľníci možnosť nahliadnuť. Spravil by z nich tak múzeá, ktoré by čisto potencionálne mohli kráľovskej rodine pomáhať zarábať financie - a podporiť tým ekonomiku Anglicka. V neposlednom rade sa chce o čosi viac modernizovať a spojiť s ľuďmi z celého sveta. Plánuje tak zvýšiť popularitu najznámejšej britskej rodiny bez toho, aby na ňu vrhal negatívne svetlo.

Kráľovská rodina, ako aj celý dvor, si už prešli za posledné mesiace niekoľkými cvičeniami a nácvikmi. Všetci sa tak pripravujú na to, že Charles bude onedlho kráľom. Dôvodom sú zdravotné ťažkosti kráľovnej Alžbety, ktoré dlhšiu dobu pretrvávajú...

Neprehliadnite: Kontroverzný život princa Charlesa ho dobieha dodnes: Budúci kráľ naozaj nemá idylickú minulosť

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe