Presunúť na hlavný obsah

Princ William chcel pre Kate vždy titul princeznej Catherine: Prečo ho vlastne nedostala?

Zahraničné celebrity

O tom, aký titul prevezme princ William v manželstve a Kate ako jeho manželka, sa diskutovalo už v čase ich zasnúbenia. William sa netajil tým, že chcel mať z Kate princeznú Catherine, rozhodnutie však nebolo na ňom.

O titule princeznej sa hovorilo ešte v čase ich zasnúbenia 

Všetci poznáme Williama ako princa a vojvodu z Cambridge. Jeho manželka Kate Middleton, dostala titul vojvodkyne z Cambridge, ktorý používa do dnešného dňa. Najnovšie informácie magazínu Marie Claire hovoria o tom, že o potenciálnom titule princeznej sa diskutovalo ešte v časoch zasnúbenia Williama a Kate. Dokonca bolo práve princovým prianím, aby bola z Kate princezná. 

William chcel z Kate princeznú  

Ako v čase ich zasnúbenia informoval pre magazín zdroj z kráľovského dvora, princ William chcel pokračovať v titule princa a preto chcel, aby sa titul jeho manželky zhodoval s jeho: „Chce, aby sa Kate stala princeznou Catherine,“ prezradil vtedy. 

Mohlo by vás zaujímať: Tajomstvo toho, prečo princ William čakal tak dlho, kým požiadal Kate o ruku: Chcel si byť istý touto jednou vecou

Kráľovský protokol však hovorí jasne 

Avšak podľa kráľovského protokolu, ak by sa princ William nestal aj vojvodom, Kate ešte vtedy Middleton, by musela prijať titul „princezná William“, keďže sa nenarodila ako princezná. Ak by bola zase známa ako „princezná Catherine“, malo by to dominový efekt v rôznych vetvách kráľovskej rodiny. Jednoducho by to narobilo zmätky. 

O tituloch rozhoduje kráľovná

Ako informuje kráľovský historik Kenneth Rose pre Telegraph: „Kate je obyčajná (v preklade z ľudu) a nemôže byť známa ako princezná Catherine... Je však na kráľovnej, aký titul jej dá, a boli jeden alebo dve výnimky. Keď zomrel princ Henry, vojvoda z Gloucesteru, kráľovná dala vojvodkyni z Gloucesteru titul princezná Alice. Bola to však ako odmena za roky lojálnej služby,“ objasňuje.

Čítajte tiež: Všimli ste si niekedy na fotografiách princa Williama obrúčku na jeho prstenníku? Nenosí ju a toto je dôvod

William by nemal meniť systém 

Kráľovský historik tiež dodáva, že ak by bola pre Kate uzákonená takáto výnimka a stala by sa princeznou, ľahko by mohli začať žiadať aj iné vojvodkyne o zmenu svojho titulu. Ako dodáva: „Myslím si, že na Williama bude vyvíjaný určitý tlak, aby nemenil systém,“ dodal. 

Vojvodom z Cambridge princ William ani nemal byť 

Zaujímavosťou však je, že William a Kate ani dokonca nemuseli byť vojvodom a vojvodkyňou z Cambridge. Tieto tituly vraj mohli pripadnúť princovi Edwardovi, grófovi z Essexu a jeho manželke: Princ Edward mal byť vojvodom z Cambridge, ale pozeral film Zamilovaný Shakespeare, ktorý mal postavu zvanú gróf z Wessexu. Páčilo sa mu to oslovenie  a spýtal sa kráľovnej, či by mohol mať namiesto vojvodu z Cambridge tento titul,“ objasňuje na záver zdroj z kráľovského dvora pre Marie Claire. 

Neprehliadnite: Princ William je vraj z kráľovskej rodiny najzábavnejší: Na tomto sa smeje Kate už roky a to z nich robí silný pár

 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe