Presunúť na hlavný obsah

Kráľovská rodina ako šedá eminencia módneho priemyslu: Čokoľvek sa na Kate, či Meghan objaví, okamžite je bestseller

Zahraničné celebrity

Diana, Meghan a Kate doslova dodnes prepisujú dejiny módneho priemyslu. Hoci každá po svojom, avšak jednoznačne udávajú trendy. V akomkoľvek kúsku sa objavia, stane sa do pár minút hitom.

Prepisujú dejiny módneho priemyslu

Čokoľvek si Meghan, či Kate vezme na seba, v priebehu týždňa sa to prejaví v šatníkoch žien po celom svete. Britská kráľovská rodina, totiž skutočne funguje ako šedá eminencia módneho priemyslu. Tieto dámy naozaj udávajú módny štýl a to vo veľkom. Ženy ich milujú a túžia sa na ne podobobať. Skrátka možno povedať, že doslova prepisujú dejiny módneho priemyslu. 

Aj keď každá je úplne iná, pre ženy sú inšpiráciou. Vojvodkyňa Kate Middleton miluje britských návrhárov a rada nakupuje aj v bežných reťazcoch, Meghan zase zbožňuje udržateľnú módu, dokonca aj vintage kúsky. Diana nedala dopustiť na kombináciu všetkých týchto emenentov a milovala kabelky. Dokonca dve ikonické sú pomenované podľa nej. 

Čítajte tiež: Päť vecí, ktoré ste nevedeli o Kate a Williamovi: Čo všetko malo zostať za dverami paláca?

Všetky krásky však po vstupe do kráľovskej rodiny spájalo jedno. Jeansy vymenili za kostýmčeky, kabátiky a šiltovky za fascinátory. Meghan a Kate patria jednoznačne medzi najvýraznejšie trendsetterky planéty. Kúsky, ktoré si zaobstarajú v bežnom obchode sú okamžite vypredané. 

Dokonca je známe, že austrálsky výrobca luxusných doplnkov, stál na po pokraji skrachovania. Stačilo, aby si tento kúsok na seba vzala Meghan a brand bol zachránený. Čo sa týka luxusných kúskov, nedá dopustiť na Calvina Kleina,  Oscara de la Rentu, Victoriu Beckham, Givenchy, či Erdem.

Mohlo by vás zaujímať: Princ William využíva svoj vplyv: Vyzýva tých najlepších, aby do roku 2030 zachránili našu Zem

Aj napriek tomu, že Kate na niekoho pôsobí príliš konzervatívne, jej dokonalý cit pre ženskosť jej nemožno odoprieť. Miluje Alexandera McQueena, Erdem, či Mulberry. Značnú časť jej lodičiek tvorí zbierka od L. K. Bennett. Medzi jej obľúbené kúsky patria aj tie zo Zary alebo Topshopu. Práve tie sa okamžite vypredajú, kedykoľvek sa v nich objaví. 

Princezná Diana bola stelesnením štýlu osemdesiatych a deväťdesiatych rokov. Blúzky s vypchávkami na ramenách, šaty so širokými opaskami, zamat, lesklé materiály, mašle a výrazné gombíky, to všetko charakterizovalo jej ikonický štýl. Vlastne ten sa opäť hlási o slovo aj tento rok. Z návrhárov najviac nosila Catherine Walker.

Diana milovala kabelky od Diora. Prvú dostala od vtedajšej prvej dámy Francúzska Bernadette Chirac a obľúbila si ju natoľko, že si objednala všetky varianty. No a nej získali aj meno Lady Dior. Podobný osud mal aj kúsok od značky Ferragamo. Diana vlastnila vyše dvadsať kabeliek na retiazke tejto značky – dnes sa volajú Lady Di.

 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe