Presunúť na hlavný obsah

Daniela Peštová otvorene o pohode, ktorá vedie k spokojnosti: Aj keď život hádže polená, je dôležité venovať sa samej sebe

Zahraničné celebrity

Já slávna, vplyvná, žiadaná, no napriek tomu jej život nie stále pripomínal rozprávku. Aj o tejto stránke sa česká modelka rozhodla porozprávať prostredníctvom sociálnych sietí.

Keď sa dnes povie meno úspešnej modelky Daniely Peštovej, staršia, ale aj mladšia kategória dokáže úspešnú českú modelku zaradiť. Jedna z mála krások z Česka a Slovenska, ktorá sa dokázala vypracovať na jednu z najžiadanejších modeliek sveta svojho času, žije život ako z rozprávky. Všetko sa to začalo kvôli agentúre Elite Model Look, ktorá jej ako 19-ročnej umožnila vycestovať do sveta. 

Tam zažila doslova raketový štart - už krátko po príchode do New Yorku sa jej otvorili dvere modelingového sveta dokorán. Sympatická Češka sa dostala na titulné stránky tých najznámejších svetových časopisov, akými sú Sports Illustrated, Vogue, Elle, GQ či Cosmpolitan. Jedným z jej najväčších úspechov však nepochybne bolo to, že sa stala prvým česko-slovenským anjelikom pre značku Victoriu's Secret. Pre modelky je táto ponuka práce hotová výhra v lotérii, na slávne mólo sa totiž dostávajú len tie najlepšie a najúspešnejšie modelky. 

Prečítajte si: Po slávnych rodičoch zdedil to najlepšie. Spoznali by ste, koho synom je začínajúci model?

V súkromí sa trápila

Aj keď si o rok na to obliekla najdrahšiu podprsenku z kolekcie v hodnote 5 miliónov dolárov a stala sa tak hviezdou večera, faktom je, že sa už v tom čase trápila psychickými problémami. Tie začali najmä po rozvode s otcom jej prvého syna Yannicka. Hoc na sebe nenechala nič badať, faktom bolo, že sa vo svojom súkromí trápila - aj keď ju fanúšikovia mohli vidieť vysmiatu hviezdiť v rôznych iných kampaniach. 

„Bola som na terapii a pomohla mi. Prvýkrát som bola ako čerstvo rozvedená mladá mama samoživiteľka žijúca ďaleko od svojej rodiny. Mala som depresiu a cítila som sa stratená. Stres, úzkosť, smútok alebo pocit zahltenia životom – niekedy sa s tým môžeme vysporiadať sami, niekedy je toho príliš. Nie je hanba požiadať o pomoc,“ prezradila na margo svojej minulosti Daniela.

Dnes už modelka vie, že na to, aby bola spokojná a dokázala čeliť problémom, ktoré sa objavujú v živote každého z nás, je potreba nielen požiadať o pozornosť, ale venovať dostatok času svojej osobe.

„Ako mnoho ďalších aj ja si so sebou nesiem škrabance a odreniny, ktoré mi život nadelil. A pretože nechcem, aby mi po nich zostali už na doživotie škaredé jazvy, pracujem na sebe,'' priznala ďalej modelka, ktorá žije aktívnym životným štýlom, ktorý sa ukazuje nielen na jej výzore, ale najmä šťastí, ktoré dnes z nej vyžaruje. Väčšinu svojho voľného času tak venuje aktivitám, ktoré ju napĺňajú a obklopuje sa len tými najbližšími. Dôležitou časťou jej rutiny je ale aj pohyb, na ktorý nedá kráska dopustiť. Nie nadarmo sa predsa vraví - v zdravom tele, zdravý duch.

Neprehliadnite: Od šedej myšky až po jednu z najznámejších modeliek sveta. Takto išiel čas s Terezou Maxovou

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe