Presunúť na hlavný obsah

Od šedej myšky až po jednu z najznámejších modeliek sveta. Takto išiel čas s Terezou Maxovou

Celebrity

Aj keď pred pár týždňami oslávila 50 rokov, jej meno je vo svete modelingu doteraz zárukou kvality a prestíže. Aj ro je jeden z dôvodov, prečo sa pôvabná česká modelka rozhodla vydať knihu o svojej kariére a živote.

Hoc snívala Tereza Maxová o tom, že bude právničkou, život to zariadil inak. Napriek tomu, že ju ako tíndžerku prijali na jednu z najprestížnejších škôl - konkrétne na právnickú fakultu Karlovej univerzity, po dvoch rokoch štúdium prerušila a naplno sa začala venovať kariére, o ktorej sníva tisíce mladých žien. Spolu so svojou kamarátkou Evou Herzigovou odišla do Francúzska, kde pôsobila ako modelka. 

Už od začiatku lákala na seba pútala pozornosť nielen kvôli fotogienickej tvári, ale zároveň aj netypickej kráse, na ktorú sa vo svete modelingu apeluje. Už za krátky čas sa tak stala ikonickou modelkou, ktorá sa objavila na titulkách tých najznámejších magazínov sveta. Z nenápadného dievčatka, ktoré si svoj život prestavovalo úplne inak, sa zrazu zrodila hviezda, ktorú poznal celý módny svet. „Nebol to len jej úchvatný vzhľad, ktorý z nej spravil tvár 90-tych rokov. Fotografi a stylisti, ktorí s ňou roky spolupracovali, vždy veľmi oceňovali jej profesionálny prísup, energiu a odhodlanie,''  uviedol na jej adresu predstaviteľ agentúry Next Models, Juegner Wagner.

Prečítajte si: Aj po 50-tke si udržuje telo bohyne. Česká modelka Pavlína Porižková aj vďaka tomu žiari v Hollywoode

Modelka, ktorá sa odlišovala 

Práve charakterová črta je to, čím sa Tereza odlišovala od ostatných modeliek. Už ako pomerne mladá sa začala zaujímať o detičky, ktoré nemali šťastie a založila nadáciu, ktorá na tento problém nielen upozorňuje, ale zároveň tým najmenším bojovníkom pomáha. 

Napriek tomu, že modelka oslávila len pred pár týždňami okrúhlych 50 rokov, do dôchodku sa nechystá, práve naopak. Hoc sa modelingu aktívne nevenuje a pred fotoaparátmi ju vidieť skôr príležitostne, verí, že to najlepšie obdobie života je ešte len pred ňou. Aj to je jeden z dôvodov, prečo sa rozhodla vydať knihu o svojom živote, kde dokumentuje nielen cestu k titulu jednej z najznámejších modeliek sveta, ale zároveň opisuje aj svoj súkromný život. 

„Pri hľadaní fotografií do knihy, ktorá už čoskoro výjde, som našla aj tieto prehliadkové z mojich začiatkov,'' napísala k záberom, ktoré zverejnila na sociálnej sieti. Z nich možno konštatovať len jedno - a to, že Tereza skutočne zreje ako víno a vrásky, ktoré jej na tvári po rokoch pribudli, jej dovávajú šmrnc. Čo myslíte?

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe