Presunúť na hlavný obsah

Jej život pôsobil ako rozprávka, no sama veľmi trpela: Grace Kelly sa s traumami zverovala princeznej Diane

Zahraničné celebrity

Hoci jej život navonok pôsobil idylicky, vnútone veľmi trpela. Aká bola realita, ktorú prežívala diva Grace Kelly? A prečo si boli s princeznou Dianou také blízke?

Hollywoodska diva, ktorá pútala pozornosť, od momentu, kedy sa prvýkrát objavila na červenom koberci

Slávna herečka, ktorá očarila monackého princa a vymenila červený koberec za trón mala život, ktorý pôsobil navonok absolútne dokonale. O jej svadbe s princom Rainerom III. sa hovorilo ako o svadbe storočia. Keďže princ pochádzal z tradičnej kráľovskej rodiny, v tom čase požiadal dokonca otca svojej nastávajúcej, aby zaplatil jej veno. John Kelly bol zaskočený a vyhlásil: 

"Moja dcéra nemusí platiť žiadnemu mužovi, aby si ju vzal."

Koniec koncov, však Grace, nakoľko už v tom čase patrila medzi najžiadanejšie herečky, priniesla do manželstva okolo dvoch miliónov dolárov. To však bol len začiatok, čo tradície diktovali. Pred oficiálnym zväzkom musela podstúpiť aj test plodnosti, aby mala monarchia istotu, že Monako bude mať následníka trónu. 

Prečítajte si: Nielen Britney, ale aj Paris. Na známej celebrite sa sláva podpísala nepekným spôsobom

"V deň svadby dala Grace Kelly slovu ikona nový význam. Celý jej vzhľad, od závoja po nežné krajkové detaily a konzervatívnu sukňu, z nej vytvoril nesmrteľnú nevestu," povedal na adresu známej krásky návrhár Oscar de la Renta.

Honosná a veľkolepá svadba však nebola zárukou úspechu ich manželstva. Veľmi krátko po svadbe mal totiž monacký princ pomer a Grace sa to dozvedela. No neskončilo sa to len pri jednej aférke. Rainer III. sa prejavil ako obrovský záletník

"V tej chvíli bola Grace veľmi ponížená a extrémne nešťastná,“ prezradila Wendy Leigh, autorka životopisnej knihy The Life and Times of an American Princess. 

Aj toto bolo niečo, čo ju spájalo s princeznou Dianou. V tomto smere mali podobný osud. Boli veľmi dobrými priateľkami a naozaj často sa stretávali. Pre Dianu bola Grace mnohokrát bútľavou vŕbou a zverovala sa jej s tajomstvami. Grace sa tiež netajila tým, že sa v kráľovskej rodine cítila absolútne izolovane a zle. Mnohokrát o tom hovorila Diane a prízvukovala jej len jediné: 

"Neboj sa, miláčik, bude to len horšie."

A mala pravdu. Dobre vedela, že za jej odstrihnutie od sveta môže tiež skutočnosť, že si princ Rainier neprial, aby naďalej hrala vo filmoch. Chcel z nej vytvoriť nesamostatnú ženu, bez vlastných názorov. Dokonca zašiel tak ďaleko, že zakázal v Monaku všetky filmy, v ktorých Grace hrala.

Čítanie poézie, ktoré pravidelne organizovala, vždy odignoroval a postupne sa k nej správal tak, ako keby ani neexistovala. Práve Diana sa v tom čase stala jej bútľavou vŕbou. Boli tu jedna pre druhú a vedeli o sebe takmer všetko.

Prečítajte si: Nielen sestra, ale aj brat. Ako žijú súredenci Kate Middleton po tom, čo sa ich sestra stala vojvodkyňou?

Odchod Grace niesla Diana naozaj ťažko. Na Medzinárodnom filmovom festivale v Cannes, v roku 1987 vzdala poctu svojej kamarátke, prostredníctvom večerných šiat, ktoré navrhla Catherine Walker. Podarilo sa vytvoriť model takmer totožný s tým aký mala  Grace na sebe v snímke Chyťte zlodeja. Chcela si takto uctiť ženu, ktorá pre ňu bola vzorom a jej najúprimnejšou priateľkou.