Presunúť na hlavný obsah

Párty štýl princeznej Diany, ktorý kopírujeme dnes aj my: Zdá sa, že tieto typy šiat sú nesmrteľné

Zahraničné celebrity

Hovorí sa, že na to aby sa mohol vrátiť nejaký módny trend musí uplynúť aspoň dvadsať rokov - na to, aby jedna generácie stihla dospieť a prišla druhá, ktorá si na neho už nepamätá. No nie vždy to tak funguje. Stylingy, ktorým bola roky verná princezná Diana, sú už veľmi dlho trendy, bez toho aby startili šmrnc.

Metalické odtiene a plisovaná látka hlásia návrat

Princezná Diana mala k móde vždy veľmi blízko. A aj keď sama uprednostňovala skôr streetwear, či ležérnejšie outfity, jej postavenie si samozrejme vyžadovalo aj slávnostnejšie a honosnejšie outfity. No a keďže naozaj platí, že v móde sa trendy neustále opakujú a vracajú, aj dnes sa môžeme inšpirovať sviežimi párty outfitmi, známej a obľúbenej princeznej z Walesu. Tento rok sa párty look nesie v znamení metalických trblietok, plisovaných látok, či flitrov. A presne Dianine šaty, ktoré si v roku 1985 obliekla na premiéru novej bondovky, by ste si pokojne mohli dať aj dnes. Išlo o model z dielne dizajnéra Bruca Oldfielda. Boli dlhé, metalické, z plisovanej látky a naviac mali aj sexi strih na chrbáte. Tomuto strihu bola princezná verná a dokonca ho mala s malými obmenami aj vo viacerých farbách. 

Prečítajte si: Khloe Kardashian ukazuje novú tvár: Fanúšikom sa prestáva páčiť, na najnovšej foto sa na seba už ani nepodobá

Sexi strih, ktorý nikdy nevyjde z módy

Vyslovene nadčasovým kúskom je tento strih šiat. Úzke, rovné a minimalistiké. Presne to Diana milovala. Nechávala tak vyiknúť svoje krivky, na ktorých veľmi tvrdo pracovala. Princezná sa mohla pochváliť perfektnou figúrou, takže takýto strih si mohla pokojne dovoliť. Aj keď ako členka britskej monarchie, mala voliť skôr konzervatívnejšie modely, Diane nechýbala odvaha a rada provokovala. 

Mohlo by vás zaujímať: Slávne hviezdy, z ktorých sa plastikami vytratil sexepíl: Porovnajte si PRED a PO fotografie

Nesmrteľná klasika

Presne takto vyzerala typická princezná aj podľa samotnej kráľovnej. Nenápadný, minimalistický model, ktorý viac zahaľuje, je elegantný a glamour efekt mu dodávajú doplnky. Hoci toto príliš Diana neobľubovala, takéto strihy jej mimoriadne pristali, nemyslíte? 

Na filmový festival v Cannes v roku 1987 si obliekla blankytnú, šifónovú róbu z dielne návrhárky  Catherine Walker. Bola to akási pocta Grace Kelly, ktorá mala podobné šaty v Hitchcockovom filme Chyťte zlodeja. Prvok riasenia v oblasti dekoltu, hlása comeback a tak si pokojne na výnimočnú príležitosť oblečte niečo v tomto duchu. 

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus