Presunúť na hlavný obsah

Známe krásky, ktoré sa inšpirovali štýlom Grace Kelly: Americká herečka je dodnes ikonou

Zahraničné celebrity

Sú osobnosti, ktoré sa zapísali do módnych dejín naozaj vo výraznej miere. Jednou z nich je rozhodne americká herečka Grace Kelly. Jej štýl je nezabudnuteľný a dodnes je veľkou inšpiráciou. V čom bola iná?

Bola odvážna, nespútaná, autentická, svojská a milovala život. Hollywodska diva, americká herečka, ktorá sa vydala za monackého princa, sa stala vzrom pre mnohé generácie. Nielen módnym vkusom, ale aj prístupom k sebe samej. Navyše jej pôvab bol podľa mnohých jednoducho neprekonateľný. 

Princezná Diana

Grace Kelly a princezná Diana boli veľmi dobrými priateľkami a naozaj často sa stretávali. Vo svojej podstate, mali toho veľa spoločného a skutočne si skveke rozumeli. Pre Dianu bola Grace mnohokrát bútľavou vŕbou a zverovala sa jej s tajomstvami. Okrem toho sa stala pre ňu aj inšpiráciou vrámci módy. S jej odchodom, sa princezná z Walesu, vyrovnávala veľmi ťažko.

Prečítajte si: Miluje ju napriek tomu, že má kilá navyše. Mladý hollywoodsky pár dokazuje, že láska sa nemeria len krásou

Na Medzinárodnom filmovom festivale v Cannes, v roku 1987 vzdala poctu svojej kamarátke, prostredníctvom večerných šiat. Návrhárka Catherine Walker mala vytvoriť podobný model ako mala Grace na sebe v snímke Chyťte zlodeja. A podarilo sa, v tom čase skutočne Diana na červenom koberci pútala pozornosť a ľudia ňou boli fascinovaní.

Princezná Charlotte Casiraghi z Monaka

Tušíte kto bol starou mamou očarujúcej a krásnej Charlotte Casiraghi? Nikto iný ako nádherná Grace Kelly. V nástupníckej línii na trón, je Charlotte až štvrtá, ale to jej vôbec neprekáža. Charlotte sa snaží žiť nomálny život, pracovala pre viacero prestížnych firiem, no z titulu princeznej samozrejme ťaží. A svoj pôvod si veľmi dobre uvedomuje.

Naozaj veľmi často volí kúsky, v ktorých sa odráža vkus jej babičky. Dokonca aj na svoju svadbu, siahla po šatách z módneho domu Giambattista Valli, s tromi mašličkami v prednej línii, ktoré v sebe niesli ducha šiat, jej starej mamy z roku 1956

Vojvodkyňa Kate Middleton

Grace si však získala aj mladšiu generáciu v britskej kráľovskej rodine. Vojvodkyňa Kate Middleton sa zrejme pri modeli svojich svadobných šiat, z dielne módneho domu Alexander McQueen, tiež inšpirovala známou kráskou. Jej róba bola v určitom smere upgradom šiat, ktoré mala na sebe aj hollywoodska diva

Neprehliadnite: Nový hollywoodsky pár? Sexsymbol Channing Tatum randí so známou herečkou

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe