Presunúť na hlavný obsah

Americkú ikonu C.Z. Guest kopírujú dodnes mnohé známe tváre: Nahliadnite do sveta luxusu a dobrodružného života

Zábava

Fashion ikona, herečka, spisovateľka Lucy Cochrane, alias C.Z. Guest sa narodila ešte v roku 1920, no jej životný štýl a postoje kopírujú dodnes mnohé hollywoodske tváre. Prirovnávali ju ku Grace Kelly a pre návrhárku Diane von Furstenberg sa stala stelesnením dobra a toho, že aj v žiare reflektorov môže človek zostať sám sebou a rovnaký, ako predtým. Pozrite sa spolu s nami, ako žila a prečo ju svet miloval.

Nikdy sa nanič nehrala

Táto žena sa stala ikonou 50. tych rokov a rovnako ju milovali muži aj ženy. Bola nielen krásna, mnohí ju prirovnávali ku Grace Kelly, ale aj mimoriadne nadaná a inteligentná. Narodila sa v roku 1920 v Bostone. Dcéra investičného bankára sa už ako malé dievčatko správala mimoriadne samostatne a cieľavedome. Nikdy s nikým nesúperila a snažila sa byť sama sebou. A to aj napriek tomu, že od detstva vyrastala v luxuse.

Áno, poviete si, že dcéra elitného investičného bankára, väčšinu svojich úspechov dosiahla vďaka úspešnému otcovi, no nie je to tak. To bol aj jeden z dôvodov, prečo si Lucy Cochrane, zmenila meno na C.Z. Túžila po tom, aby ju svet súdil podľa nej samej a akési škatuľkovanie rozhodne nestála. 

Neprehliadnite: Jennifer Aniston priznala psychické ťažkosti. Už roky navštevuje terapeutku

C.Z. mala absolútne jedinečný štýl, ktorý dokonca aj dodnes kopírujú mnohé známe tváre. Už v tom čase nemala problém kombinovať známych dizajnérov s bežnou konfekciou a vedieť to odprezentovať s tou najväčšou gráciou. Tohto sa dnes drží napríklad aj vojvodkyňa Kate Middleton, či Meghan Markle, pre ktorú je C.Z. vzorom. V roku 1959 bol jej štýl ocenený najvyšším vyznamenaním v oblasti módy - “International Best Dressed List Hall of Fame”.

Svoje sny sa vždy snažila premeniť na realitu

Nádherná blondínka sa okrem módy venovala jazdectvu, písala stĺpčeky, neskôr sa pustila do kníh a všetko robila s absolútnou vášňou a nasadením. V roku 1947 sa vydala za Winstona Fredericka Churchilla Guesta, bratranca Winstona Churchilla. Za svedka im bol Ernest Hemingway a v tom čase sa dostávala čoraz viac do povedomia verejnosti. S manželom sa presťahovali do veľmi známej a luxusnej štvrte, kde mali dom so statkom a pravidelne ich navštevovali ikonické osobnosti.

Ich hosťami boli Oscar de la Renta, Joan Rivers, Andy Warhol, či Salvator Dalí. Poslední dvaja ju dokonca namaľovali a tieto portréty sú dodnes mimoriadne vzácne. Očarila ich svojou jednoduchosťou, klasickým štýlom a eleganciou.

Prečítajte si: Priateľka Brooklyna Beckhama má za sebou niekoľko plastík, s prvou začala už v 17-tich: Spoznali by ste ju bez nich?

Jej život už v to čase vyzeral aj z rozprávky. Za domom mali tenisové kurty, stajne, obrovský bazén a po lúkach im behalo 17 koní, ktoré boli jej veľkou vášňou. Keď ochorela na rakovinu, nebrala to ako tragédiu, ale lekciu. V tom čase sa dokonca dostala na obálku TIME, čo bol na danú dobu, veľký úspech.

"To, čo ju robilo výnimočnou, bola jej pokora, veľkorysosť, láskavosť, jednoduchosť. Nič na nej nebolo falošné. Bola to skutočná žena, skutočná matka, skutočná priateľka a skutočná krása. Navždy bude existovať len jedna jediná C.Z. Guest. Skutočná, elegantná, americká krása," povedala o nej návrhárka Diane von Furstenberg. C.Z. je dodnes dôkazom toho, že aj keď je človek známy, populárny a objavuje sa na obálkach najprestížnejších magazínov, môže zostať sám sebou. To bol vlastne aj jej vlastný recept na šťastie a to, ako ho dosiahnuť. 

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus