Presunúť na hlavný obsah

Princ William využíva svoj vplyv: Vyzýva tých najlepších, aby do roku 2030 zachránili našu Zem

Zahraničné celebrity

Ak by ste si mysleli, že princ William píše svoje memoáre, mýlite sa. Aktuálne pracuje na knihe, ktorá podporuje Earthshot Prize, cenu, ktorú každoročne udeľuje Kráľovská nadácia v Londýne, ktorú sám založil.

Princ autorom exkluzívneho úvodu ku knihe 

Princ William sa nerozhodol písať svoje memoáre, ale rozhodol sa svojím slovom prispieť k dôležitej, spoločensky aktuálnej a naliehavej téme akou je životné prostredie. Vojvoda z Cambridge napíše exkluzívny úvod ku knihe podporujúcej prestížnu Earthshot Prize, cenu Kráľovskej  nadácie v Londýne, ktorú sám založil. Kniha ponesie názov Earthshot: How to Save Our Planet a ako informuje magazín Harper´s Bazaar, zvýrazní najväčšie výzvy v oblasti životného prostredia v súčasnosti a inšpiratívne riešenia, ktoré mu majú pomôcť. 

Mohlo by vás zaujímať: Kate a William oslávili desaťročné výročie svadby. Čo je tajomstvom ich šťastného manželstva?

Nadácia a kniha vzišla z jeho cesty po Afrike

Vojvoda z Cambridge prišiel s nápadom na Earthshot Prize a následne napísanie knihy, ktorá ju bude podporovať, ešte v roku 2018. Hneď potom, ako sa dozvedel o otázkach ochrany prírody počas cesty do Namíbie, Kene a Tanzánie. Následne o svojom nápade diskutoval so sirom Davidom Attenboroughom a po dvoch rokoch organizovania je výsledok už takmer vo finále. Sám William vo svojom vyhlásení uviedol a magazín ho cituje: „Musíme využiť našu vynaliezavosť a našu schopnosť vynaliezať. Nasledujúcich desať rokov bude rozhodujúcim desaťročím zmien. Čas je zásadný a preto veríme, že táto veľmi ambiciózna globálna cena je jedinou cestou vpred.“

Čítajte tiež: Schopnosť urobiť neuskutočniteľné je podstatou života: Princezná Diana v tom mala veľmi jasno

Kniha bude sledovať päť cieľov  

Spomínanú cenu Earthshot Prize, ambiciózny program udeľovania cien, založil William s cieľom umocniť a nabádať tých najlepších, aby našli riešenia pre záchranu našej planéty v priebehu rokov 2021 až 2030. Kľúčovými cieľmi programu sú chrániť a obnovovať prírodu, vyčistiť náš vzduch, oživiť naše oceány, vybudovať svet bez odpadu a napraviť naše podnebie. Kniha bude o nich podrobne hovoriť. Mala by vyjsť na jeseň tohto roku prostredníctvom vydavateľstva Johna Murraya, kedy sa zároveň uskutoční aj prvé slávnostné odovzdávanie spomínanej ceny. 

Neprehliadnite: Čaká britskú kráľovskú rodinu zásadná zmena? Kráľovná odchádza a prenecháva trón následníkovi

Podieľať sa na nej budú aj títo autori

Na obsahu knihy sa bude okrem princa Williama podieľať aj bývalý výkonný riaditeľ Svetového fondu na ochranu prírody Colin Butfield a ocenený režisér Jonnie Hughes. Dvojica spoločne o knihe pre magazín prezradila: „Koncept Earthshot je jednoduchý: máme desať rokov na to, aby sme zvrátili príliv, päťdesiat dômyselných nápadov a jeden cieľ - zachrániť našu planétu. Potrebujeme akciu a optimizmus. Naša kniha siaha od koralových útesov v Mexiku cez palmový olej, plantáže na Borneu, ovčie farmy v Austrálii až do lesov v Keni. Je to vysvetlenie toho, ako sme sa dostali k tomuto bodu a ako to môžeme spoločným konaním napraviť.“ 


 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe