Presunúť na hlavný obsah

Čaká britskú kráľovskú rodinu zásadná zmena? Kráľovná odchádza a prenecháva trón následníkovi

Zahraničné celebrity

Vzhľadom na náročné pandemické obdobie, Jej veličenstvo prišlo zrejme k zásadnému rozhodnutiu, ktoré sa bude dotýkať celej britskej monarchie. Kto prevezme trón a korunu po najdlhšie vládnucej panovníčke, ktorú ľud miloval?

Žena, ktorá bola roky symbolom sily, jednoty a odhodlania

Písal sa rok 1952, keď si na trón vo Veľkej Británii sadla kráľovná Alžbeta II. a odvtedy nielenže vládne krajine a zvláda všetky svoje povinnosti, ale aj vyzerá skvele. No aktuálna situácia vo svete okolo pandémie, spôsobila, že samotná kráľovná uvažuje nad tým, že je čas prenechať korunu a trón následníkovi. Vraj to už prvýkrát vyslovila nahlas a otvorene o tom hovorí. 

Neprehliadnite: Najkrajšia panovníčka sveta oslavuje 50 rokov. Pozrite sa, ako vyzerá jordánska kráľovná Rania

Roky bola symbolom sily, integrity, odvahy, jednoty a odhodlania pre mnohých Britov. Doteraz má veľkú priazeň mnohých ľudí, no sama vie, že je zrejme ideálna chvíľa stiahnuť sa do úzadia.

,,Verím, že vo veku 95 rokov Alžbeta naozaj odstúpi a prenechá trón Charlesovi,'' prezradil odborník na kráľovskú rodinu, pre známy britský program The Royal Beat. Podľa neho tento krok očakával samotný princ Charles už pred piatimi rokmi.

"Bola by to aj pekná symbolika, keby to stihla do oslavy 96. narodenín,zhodujú sa oddborníci na kráľovský protokol. 

Hoci sa fyzicky cíti dobre, zdá sa, že korunu prenechá následníkovi - bude to Charles, či William? 

Aj britská kráľovská rodina aktuálne mimoriadne prežíva situáciu okolo pandémie, ktorú spôsobil koronavírus. A samozrejme dotýka sa ich rovnako, ako každého z nás. Samotná kráľovná Alžbeta II. pre svoj vek patrí do rizikovej skupiny. Jasné, že aj jej 98-ročný manžel, princ Philip. Dokonca priamy následník trónu princ Charles tiež, no on už toto ochorenie prekonal. Našťastie mal len mierny priebeh. 

Prečítajte si: Manželstvo len naoko. Čo si skutočne myslí Melania Trump o svojom manželovi?

Podľa slov odborníka teda vládu preberie nie priamy následník trónu, princ Charles (presne z daného dôvodu) ale jeho starší syn, princ William. Navyše, samotný William s manželkou a deťmi, zvyšujú kráľovskej rodine kredit, nakoľko pôsobia absolútne idylicky a ľudia ich zbožňujú. Kate je miláčikom Britov a jej rozvážny a čestný manžel spĺňa všetky atribúty dokonalého kráľa. 

Do obdobia pandémie bola kráľovná veľmi aktívna, zúčastňovala sa stále mnohých pracovných návštev, prijímala v paláci ľudí, riešila charitatívne projekty, chodila na verejnosť a riadila všetko potrebné. Okrem toho sa venovala aj svojim pravnúčatám.

Momentálne sa snaží najmä vybavovať korešpondenciu, veľa číta a snaží sa myslieť pozitívne. Je si istá, že lepšie časy prídu a dovtedy chce aj z úzadia pomáhať ako sa dá. 

- Najčítanejšie -